Skocz do zawartości

320i piszczący pasek klimatyzacji


artur2264

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się z problemem piszczącego paska klimatyzacji. Z racji, że stary pasek jest mocno spękany, postanowiłem go wymienić, najpierw poszedł Conti, ale po 2 tygodniach zaczął okrutnie piszczeć, gdy silnik się rozgrzeje, więc kupiłem Boscha (finał ten sam). Wrócił więc ponownie stary i popękany pasek, na którym nie ma pisków (jak się okazało Bosch, ale po tych wszystkich numerkach jest jeszcze napis 25H, a na nowym Boscha tego nie ma). Gdzieś napotkałem się z opinią, że tylko paski z ASO nie piszczą, bo są inaczej wykonane. (fakt porównują Bosch i Conti to conti jest taki bardziej błyszczący i gładki, ale mimo to oba nowe paski piszczą). Czy ktoś się spotkał z takim problemem i udało mu się kupić pasek, który nie piszczał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kupowałem dawno temu optibelt w hurtowni z łożyskami, uszczelnieniami i paskami, nie piszczy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie, gdzie tu takie coś dostać :D ogólnie brzmi to tak jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=30pRbl8jM2A. Na obu nowych paskach brzmi to bardzo podobnie, (bosch może trochę ciszej) im cieplej tym bardziej piszczą. Stary pasek mimo, że zjechany pracuje cicho. Zmiana napinacza na nowy INA nic nie zmieniła. Gdyby nie fakt, że na starym pasku nie piszczy to już bym pewnie przymierzał się do zmiany koła pasowego :D. Czasami wydaje mi się, że bez włączonej klimatyzacji na gorącym silniku też czasem słychać takie ciche popiskiwanie. Nikt inny z forum nie zmieniał u siebie paska i nie mógłby podzielić się wrażeniami? :D (czy nie piszczy i jaka produkcja)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może kompresor klimy zaciera się i stawia większy opór a nowy pasek musi się dotrzeć :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor jest git na szczęście :D. Nowe paski właśnie po dotarciu zaczynały piszczeć :( Na starym pasku przez ostatnie 3 dni jazdy na klimatyzacji upragniona cisza. Przyszedł mi do głowy jeszcze inny plan, obecnie wszystkie paski jakie posiadam to 5PK865 czyli długość 865 mm, a katalog przewiduje 5PK863. Zauważyłem, że np. SKF produkuje takie paski 863mm, lub np. DAYCO 862mm. Zastanawiam się, czy nie zamówić jakiegoś paska o długości np. 860mm lub nawet 855mm, gdyż są takie dostępne. Podejrzewam, że te po prostu ulegają niewielkiemu wydłużeniu pod wpływem temperatury i napinacz pracuje przy końcowym położeniu i za słabo napina pasek, przez co guma zaczyna się ślizgać po kole pasowym. Tylko nie wiem, czy 855 nie będzie już za krótki i nie będzie dało się go założyć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tam napinacz pozwala na dużo, ale jak już dałbym 860.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.