Skocz do zawartości

e70 4,8 v8 grzechocze czasem na ciepłym silniku


dave79

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie


mam zmartwienie w kwestii swojej x5, jeżdżę nią juz dobre pół roku i od początku słyszę czasem chwilowe grzechotanie na wolnych obrotach tylko na ciepłym silniku, ilka razy auto odstawiałem na warsztat by posłuchali ale nic nigdy przy niech nie zagrzechotało, ostatnio jednak usłyszeli w końcu bo byłem dłużej na warsztacie wymieniać pompę vacum i filtry i oleje no i mnie przestraszyli że to na rozrządzie.. Bardzo mozliwe że gdzieś napinacz nie domaga i najlepiej by nią nie jeździć.. Kurcze najgorsze jest to że za kilka dni umówione wakacje i wyjazd do chorwacji.. Pytanie do was jak to jest z tym czy to faktycznie napinacz a moze cos innego typowego dla tego silnika, no i czy faktycznie nią nie jechać, nie wiem co robić......Z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak opisujesz objawy to warto wspomnieć:

1. Z którego miejsca silnika dochodzi dźwięk?

2. Nagrać dzwięk i podłączyć linka

3. Podać typ dźwieku, metaliczny, szum, grzechotanie, itp.

4. Jaki przebieg (ale oryginalny, a nie z licznika)


Inaczej to tylko wróżenie z fusów


Poza tym być może łancuchy są ok, tylko napinacz do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk występuje z góry silnika, chwile grzechocze i przestaje, no i nie cały czas tylko od czasu do czasu... Postaram się dzisiaj nagrać filmik, a odnośnie kilometrów to ma na liczniku 146tys i myślę że tyle jest nie więcej bo mam dużo dokumentów od prawie nowości tego auta z serwisowania i przebiegi się pokrywają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.