Skocz do zawartości

Metaliczne Chrobotanie podczas przyspieszania


w.siepietowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,


Ostatnio zauważyłem pewien problem w swoim samochodzie - dźwięk chrobotanie podczas przyspieszanie (dodanie gazu), głównie na początku podczas skrętu w lewo ale ostatnio również podczas jazdy na wprost.


Dźwięk który występuje nagrany na filmiku


https://streamable.com/yf3q92


Natomiast pare zaobserwowanych zależności:


1. Występuje tylko po rozgrzaniu auta tzn nie ma kompletnie tego objawu jak auto jest odpalane po raz pierwszy każdego dnia (objaw na filmie występuje dopiero po jakimś czasie)

2. Brak jest jakikolwiek drgań / wibracji w każdym zakresie prędkości. Auto jeździ normalnie / przyspiesza tak jak zawsze itp

3. Gdybym jedynie ostatnio nie przejechał się autem przy obniżonych szybach to bym kompletnie nie wiedział o tych dźwiękach (nie słychać ich w środku a ponadto tak jak napisałem powyżej brak jest jakiś objawowo na aucie - wibracje / drgania / brak przyspieszenia itp

4. Częstotliwość chrobotanie metal o metal nasila się wraz ze wzrostem prędkości (jak na filmiku)


Czy ktoś z Was miał może takie problem? Oczywiście wybieram się do mechanika ale ma termin dopiero na za 2 tygodnie?


Czy to możliwe żeby to była osłona tarczy hamulcowej która po rozgrzaniu jakoś się inaczej układa i ociera o jakiś inny element?


Macie może jakieś pomysły co może być tego przyczyna?


Z góry dzięki za wszystkie rady.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno u siebie zauważyłem problem też z metalicznym dźwiękiem przy przyspieszaniu. Najbardziej bylo go słychać przy 2 tys. Obrotów i na pierwszych trzech biegach. Szukałem przyczyny, i znalazłem tylko jakąś osłonkę blaszana z lewej strony silnika. Nie wiem jak u was, ale ona jest u mnie luźna i nie mam pomysłu jak ją ustabilizować. Poniżej zamieszczam zdjęcie o co mi dokładnie chodzi. Sprawdź też u siebie, może to jest przyczyną tego dźwięku.


https://zapodaj.net/416117c21beb4.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.