Skocz do zawartości

325i N52B25 Problem z falowaniem obrotów


DANIL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problemy z falowaniem obrotów gdy stoje, po włączeniu klimatyzacji obroty wzrastają i samochód się uspokaja, jakieś sugestie?


Samochód był podpięty pod komputer i wszystko było w porządku.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się.

U mnie podobnie ale jeszcze zapłon wypada na 2ce jak spadną obroty do 500/600 czasem.

Swiece /zwoje, wtrysk na 2ce i nox wymieniony, wciąż to samo od czasu do czasu.

 

Ja się wciąż niczego się nie dowiedziałem, w ten weekend mam zamiar podjechac do mechanika, jak się dowiem od czego to było to dam Ci znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez podlaczam sie do tematu.

Faluje na wolnych glownie na zimnym zaraz po odpaleniu, na ssaniu potrafi nawet na moment wejsc na 1100-1200 obrotow po czym zaraz opada i znowu sobie tak faluje +/- 50-100 obr. gora dol...jak sie dogrzeje to trzyma obroty dobrze.

Ah i slychac takie cykanie z okolic silnika/kolektora z tym, ze tylko na benzynie, na lpg cichnie :mad2:

Poza tym odnosze wrazenie, ze jest lekko opozniona reakcja na wcisniecie gazu, no i zbiera sie nieco gorzej niz powinien, szczegolnie od dolu.


Ah i zaplon tez czasem mu sie zdarzy wywalic, ale tylko na zimnym (nie paluje).


Co tam moze sie dziac? :cry2:

Swiece dopiero zmieniane, cewki przeczyszczone i wygladaly ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się.

U mnie podobnie ale jeszcze zapłon wypada na 2ce jak spadną obroty do 500/600 czasem.

Swiece /zwoje, wtrysk na 2ce i nox wymieniony, wciąż to samo od czasu do czasu.

 

Ja się wciąż niczego się nie dowiedziałem, w ten weekend mam zamiar podjechac do mechanika, jak się dowiem od czego to było to dam Ci znac.

 

Byłem na diagnostyce.

Faluje i wywala 2ke ponieważ 3ka i 4ka źle pracuje, więc 2ka nadrabia i nie daje rady. Jutro zostawiam auto na 2 dni.

Prayczyny od regulacji przerwy, przez kolektor, do wtrysków, czyli cokolwiek.

W czwartek będę wiedział dokładnie to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.