Skocz do zawartości

SPRĘŻARKA KLIMATYZACJI


Shaqiri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z klimatyzacją, mój samochód to BMW E91 2.0D 2007rok, nie działa mi klimatyzacja a konkretnie nie załącza się sprężarka, sprawdzałem wszyskie bezpieczniki itd. wszystko jest ok, wczoraj udało mi się podpiąć samochód pod komputer, nie wykryło żadnych błędów lecz czujnik ciśnienia klimatyzacji pokzywał ciśnienie 1,5 bar. Nie znam się za bardzo na tym dlatego pytam, czy oznacza to że jest mało czynnika chłodzącego ? i czy przez to że jest go mało sprężarka się może nie załączać ? bo umówiłem się na jutro na dobicie klimy wraz z odgrzybianiem i nie wiem czy to dobry pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czujnik ciśnienia klimatyzacji pokzywał ciśnienie 1,5 bar. Nie znam się za bardzo na tym dlatego pytam, czy oznacza to że jest mało czynnika chłodzącego ?

2 czy przez to że jest go mało sprężarka się może nie załączać ?

 

1 Tak to oznacza mało czynnika powinno być nie 1.5 a 16 bar.

2 niski poziom czynnika powoduje nie załączanie sprężarki klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, (Ubytek 450g czynnika w 2 miesiące)


Delikatnie szumi u mnie sprężarka, w czerwcu nabiłem klimę i było chwile dobrze, później coraz słabiej chłodziła.


Szukałem wycieków, ale nic nie było widać, poza zaworkami(wentylami) do nabijania gdzie delikatnie uciekało ciśnienie.


Zaworki zmienione i klima na nowo nabita, jak na razie jest dobrze.


Moje pytanie czy przez dwa miesiące jest możliwe żeby uciekło 450g czynnika przez zaworki, mimo że nie było widać śladów czynnika na zaworkach???


Czy szukać wycieku w innym miejscu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź czy rano po włączeniu nawiewu nie ma takiego dziwnego zapachu przez chwilę . To by oznaczało że z parownika sito się zrobiło .Można kamerkę endoskopową wepchać od strony pasażera w miejsce czujnika . Jeśli będą widoczne takie białe plamki albo co gorsza zielone o ile kamera w kolorze będzie widzieć to niedobrze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.