Skocz do zawartości

[E91] Przed lift - zmiana xenon Dynamic na zwykłe xenony


Ctrx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Kilka miesięcy temu przydzwoniłem w sarnę. Niestety wydatków nazbierało się sporo i poszły obie lampy xenonowe. Problem pojawił się w momencie odbioru auta od blacharza/lakiernika.

Nie zauważył, że w BMW były xenony dynamic z doświetlaniem zakrętów i kupił na allegro lampy jako zwykłe ksenony. Problem jest jeszcze taki, że lampy mają angielskie oznaczenie, jednak mają przesłony i udało się je przestawić na EU (ale i tak wydaje mi się, że świecą bardziej jak z USA płasko, niż mocno doświetlona prawa strona).

Mimo wkurzenia się chciałem już odebrać auto i móc jeździć. Wcześniej ksenony po odpaleniu robiły test góra/dół. Teraz cały czas świecą poziomo w 1 miejscu bez testowania i przy obciążeniu bagażnika świecą zbyt wysoko, czyli regulacja nie działa.

Chciałem trochę oszczędzić i kupiłem kabelek do programowania, ale szybko zderzyłem się ze ścianą i moje wcześniejsze doświadczenie z Nissanami i Oplami można wyrzucić do kosza.


Mam cały pakiet BMW Tools zainstalowany i kabelek komunikuje się.

W NCS udało mi się wg. porady usunąć #524 w NCS i NFRM, czyli wyłączenie doświetlania zakrętów.

Niestety lampy dalej działają tak, jak wcześniej.


Bardzo proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić i w którym programie, aby lampy zaczęły działać prawidłowo.

Z góry dziękuję za pomoc.


Auto to BMW E91 z 2007r 320d

NCS podpowiada FRM2.E89.C09 A_PL2FRX.IPO FRM_70.PRG przy próbie wysłania zmiany z usuniętym #524

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a diagnostykę robiłeś i czy jakieś błędy wywala? sprawdź w INPIE czujnik poziomu na przodzie i tyle czy wgl reaguje. Jeśli są uszkodzone to będą cały czas świecić w dół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te przesłony nie zmieniają UK na EU czy odwrotnie . To jest rozwiązanie po to żeby nie oślepiać anglików jak tam pojedziesz i na odwrót . Efektem tego jest świecenie z płaską linią odcięcia . Nie zmienisz tego programowo . Pozostaje wymiana lamp na EU . Opcjonalnie rozklejanie i przekładka z poprzednich przesłon .


Z tego co pamiętam to wymaga też zmiana wiązki jeśli są lampy tylko xenon . do lamp dynamic leci dodatkowe zasilanie modułów SMC i 1 przewodowa magistala sterująca .musiałbym zobaczyć w schemacie czy sterowanie przesłoną do długich jest też jakoś inaczej wykonane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Różnic sporo w okablowaniu . Tu pierwsze jest dla zwykłego poziomowania . 4 przewody do każdej lampy do silników krokowych .

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-320d-lim/wiring-functional-info/body/lighting/automatic-headlight-beam-throw-adjustment/pf9cQN2


Tu dla doświetlania

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-320d-lim/wiring-functional-info/body/lighting/cornering-light/1Vnbjhm1YR


Jest poprostu komunikacja z elektroniką w lampie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sporo różnic w okablowaniu. Moduł lampy steruje krokowcem od wysokości i od skrętu soczewki.

Ciekawe,czy po takiej przepince czegoś nie zjarało.

Ale się wpierdzieliłem..

Albo rycie instalacji przy FRM, albo reklamacja, z którą oewnie będą problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Lampy 2005-2007 (przed pierwszym liftem elektroniki) nie bedą się testowały. Wiem, bo sam mam lewą lampę 05, a prawą 07 po lifcie i prawa lampa po uruchomieniu robi testy lewo prawo góra dół, a lewa stoi w miejscu, lecz obie działają poprawnie podczas jazdy więc nie masz się czym przejmować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.