Skocz do zawartości

Zmiana nagłośnienia stereo na hifi


gamzaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji , że w poprzednim samochodzie (e90) mialem nagłośnienie Harman Kardon to teraz w X3 czuję wielkie rozczarowania tym jak to audio gra. Mam standardowy zestaw bez wzmacniacza z radiem Professional Navi. Czytałem kilka tematów na forum, że da się zrobić upgrade do sytemu HiFi poprzez dołożenie wmacniacza w bagażnik oraz wysokotonowych glośniczków w drzwi przednie. Natomiast mam dylemat jeśli chodzi o wiązkaę kabli. W miejscu gdzie normalnie jest wzmacniacz ja mam tam moduł Bluetooth Motorola. Da się w jakis sposób wykorzystać jego wiązkę? Czy trzeba ciągnąć nową od radia do bagażnika? Druga sprawa to czy mogę po prostu założyć wzmacniacz czy bedzie konieczność wywalenia modułu Bluetooth bo coś sie będzie gryzło? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam. Z racji , że w poprzednim samochodzie (e90) mialem nagłośnienie Harman Kardon to teraz w X3 czuję wielkie rozczarowania tym jak to audio gra. Mam standardowy zestaw bez wzmacniacza z radiem Professional Navi. Czytałem kilka tematów na forum, że da się zrobić upgrade do sytemu HiFi poprzez dołożenie wmacniacza w bagażnik oraz wysokotonowych glośniczków w drzwi przednie. Natomiast mam dylemat jeśli chodzi o wiązkaę kabli. W miejscu gdzie normalnie jest wzmacniacz ja mam tam moduł Bluetooth Motorola. Da się w jakis sposób wykorzystać jego wiązkę? Czy trzeba ciągnąć nową od radia do bagażnika? Druga sprawa to czy mogę po prostu założyć wzmacniacz czy bedzie konieczność wywalenia modułu Bluetooth bo coś sie będzie gryzło? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź

 

Musi być nowa wiazka kabli.To inny rodzaj kabla niż BT

BT nie ma nic do wzmacniacza,który ma sygnał w radia

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś wynalazki ale też tzreba rozpatrzyc ile chcesz na to wszystko wydać

Mozesz wstawic np.Galdena + Mosconi ale to ze 2000 pln minimum moze cos więcej ( nie znam cen tego obecnie )

Albo chinskie wynalazki co albo zagrają albo nie :mrgreen:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem po montażu subów pod siedzeniem z dedykowanego zestawu od mtx, nie obyło się bez minimalnych przeróbek typu rozcięcie kostki i wywierceniu otworów aby dostać się do śrub montażowych. Pozostały do zamontowania mid basy w drzwiach oraz obok nich tweetery wraz z dołączonymi zwrotnicami, co ciekawe po zdjęciu boczku drzwi moim oczom ukazały się fabryczne puste gniazda na tweety. Efekt już mnie mocno zadowala, słyszalna poprawa basu ale mimo wszystko zdecydowałem się na zakup dedykowanego wzmacniacza plug and play od mtx. Całość wyniosła mnie ok 2400 zł (zamawiane na eBayu brak alternatywy w postaci allegro widocznie mtx nie jest popoluarny w Polsce ) jak skończę wrzucę parę zdjęć z montażu.

Zestaw od mtx : https://www.ebay.ie/itm/NEW-MTX-TX6-BMW-3-WAY-COMPONENT-SPEAKER-UPGRADE-BMW-E-F-SERIES-MINI-X3-X5/182461635119?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Wzmacniacz od mtx na który obecnie czekam : https://www.ebay.ie/itm/Amplificateurs-MTX-Audio-RT50-4m/171335463275?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Wzmacniacz z wyjściem oraz wejściem na kostki iso oznacza praktycznie brak przeróbek pomijając potrzebę podciągnięcia zasilania z aku, masy oraz dodania wzbudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.