Skocz do zawartości

E81 LCI 118i by Pro Performance


DarekS4

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.


Na forum zaglądam co jakiś czas już od pewnego czasu.

Zdecydowałem się na temat z naszą jedynką w sumie z dwóch powodów. Pierwszy to taki że E81 żony jest pierwszym BMW w rodzinie. Zawsze tylko audi. Posiadamy ją ponad dwa lata i od tego czasu samochód spisuje się rewelacyjnie.

Jestem elektromechanikiem i żaden samochód nie był jeszcze tak wdzięczny jak ta jedynka. Jesteśmy z niej bardzo zadwoloeni i mimo tego że jest to wersja 3d a we wrześniu rodzi się nam syn, zdecydowaliśmy się że mimo chęci sprzedaży autko zostaje jeszcze trochę z nami.


Model E81 2010r

Silnik N43B20A 2.0 143HP

Skrzynia manual 6gang.

Koło : Seria stal :oops:

Wyposażenie: Gołe Plan dodać PDC, Navi, Multifunkcje, tempomat, sportzice,

Zewnątrz: Seria LCI Lakier po korekcie + wosk co pół roku + po każdym myciu QD + co jakiś czas Black Hole z Pure boya. Opona + plastiki back to black + komora silnika Red devil + Back to black na plastiki

Zawias : seria

Hebel: seria


Z modyfikacji zmieniłem reflektory przód na czarne soczewkowe depo + xenon oraz zmieniłem nerki przednie na czarny połysk.


Dupy nie urywa ale jest w miarę zadbana. Po każdym myciu cieszy oko i ludzie zerkają więc dbam ile moge i ile żona nie zddąży jej zgruzować. :oops:


0096ee118a986325med.jpg


51caa574ab4501fdmed.jpg


8c9d55c8e8c8f740med.jpg


e5b8166e8dd828c3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Moglbys troszke opowiedziec o montazu xenonu w lampch depo? Co tam zamontowales i jak to swieci w porownaniu z oryginalnymi depo? Jest duza poprawa? I ciekawi mnie czy jest duzo lepiej przy deszczu w nocy?

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Zdjecia dupiate te ostatnie bo miałem brudny aparat i rozmazało. Aktualnei miesiąc temu wymianiłęm na żarniki 5K Zestaw mam pod Can jakiś z odzysku od kumpla ale działa spoko i błedów nie wywala

Wcześniej miałem 4K żarniki i światło było bielsze ale dla mnie gorsze. Te 5K co mam teraz świecą mega lepiej i w deszczu tez jest OK. Ale chce pokombinować i iść w led. Kumpel ma w audi i wypalają trawę.

Lampy sa super wykonane nie parują nie mam znimi zadnego problemu. Ale docelowo chciałbym lampe z ringiem Hexagon + zderzak 1M. Ale nie wiem czy żona będzie chciała jeszcze jeździć ty autem bo rodzi się nam niebawem syn więc 3D może być uciążliwe. Brakuje mi w nim bardzo też PDC i navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Siemanko


Mało czasu na zaglądanie tu ale dzisiaj wrzuce parę nowości. Auta jednak nie zdecydowałem sie sprzedać. Zostało po zonie moim daily.

Głównie dlatego że naprawdę jeździ mi sie nim bardzo dobrze i odpukać na psuje się .


Nie będę ukrywać że jest to moje pierwsze RWD w życiu i nie ukrywam ze mój harakter jazdy czasem jest agresywny. Trochę też nauczyłem się upalać rwd na tym aucie i nabrałem jakiegoś minimalnego skilla i chyba to był powód aby tego auta nie sprzedawać.


Co z nowości.


Początkiem roku wjechały filtry i olej - ja zawsze leje Liquy Molly Top Teca 4200 silnik po nim jest zawsze czysty i bez nagarów. Olej wymieniam co 6-8 tys

Oprócz tego wymieniłem olej w dyfrze i skrzyni. Ogólnie wyszło całkiem nieźle bo oleju w silniku nie ubywa


Naszło mnie też na ocenę stanu wtryskiwaczy - Autem zrobiliśmy już 50tys a kupiliśmy go z przebiegiem 98tys.

Wtrsyki oddałem do lokalnego Bosch Serwis - zdziwiłem sie bo stan wtryskiwaczy wyszedł całkiem nieźle 3 sa w stanie bdb jeden wyszedł na granicy i to mnie nie dziwi bo w zimie jak odpałame rano auto lubił lekko szarpnąć i miał efekt wypadania zapłonu a potem było ok.


3317fde5df763f15med.jpg


Wymieniłem też jedną cewke bo niedomagała


0f15c6ce0cef1a18med.jpg


Dodatkowo pomierzyłem kompresje tez wyszło bdb i równo na każdym cylindrze


bd1d2a602ff103ccmed.jpg



Co dalej... mineły dwa miesiące i padła decyzja że auto zostaje u nas. Ale dla mnie jest za słabe. Co do silnika i pomimo jego bezawaryjności niestety jest dla mnie za słaby.

Sprzedaz tego silnika nie będzie trudna za dobra cenę ponieważ trzyma wartość - juz sprawdzałem ;)


Wjechał silnik M54B30


Silnik kupiłem po uszczelce pod głowicą. Rozebrałem go do ostatniej śrubki i odbuduje całego z niewielkimi modyfikacjami.

Stan silnika był w miarę OK ale napewno miał LPG

- Blok pojechał do pomiaru i zobaczymy jaka będzi odp. Odrazu wstawiamy helicole pod śruby głowicy. Możliwe że wjedzie delikatny proting.

- Panewki wjada nowe ACL lub king racinga główne + korby

- Pierscienie nowe + zmiana olejowego

- jeżeli blok wyjdzie OK to honowanie i ewentualne szlif płaszczyzny.

- głowica cały kmpl remont

- kolektory wydechowe sportowe

- Kolektor ssacy jeszcze nie jestem pewny ale raczej zdecyduje sie na N54

- Pucha filtra 335i

- Nowy kmpl wydech

- Konwersja na MS43 z E60 z kmpl wiązką silnikową

-Napęd zostaje z N43 2.0


Najwazneijsze na tem moment to zamknięcie słupka i uzbrojenie go pod montaż. Jak silnik siądzie zrobimy nowe łapy zostaje kombinacja z elektroniką.


7b52a1ef10121ad8med.jpg


3f31515313f53be9med.jpg


01e80dd9b80f1c5amed.jpg


d34d35ce74d564b4med.jpg


baef85707f525ce6med.jpg


9c3ff2fa260ea9a5med.jpg


c2af506d96a41fe8med.jpg


a17f3bc68d5a0020med.jpg


eee9674b7b2c0208med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siemanko.


W tym tyg. udało mi się dorwać osprzęt silnika z E6x M54 na MS45 + CAS2 z tego samego auta. + instalacja silnika z czujnikami.

Kupiłem też nową pokrywę zaworów bo stara była pęknięta.

Dokupiłem też nowe piloty bo aktualnie posiadam tylko jeden i nie mam nic na zapasie.


ae93de08311a437b.jpg


313121bff0b25769.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.