Skocz do zawartości

e90 nie działa klimatyzacja


bosman20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, może któryś z Forumowiczów będzie bardziej ogarnięty w temacie ode mnie i pomoże znaleźć rozwiązanie problemu.

Otoż nie działa mi klimatyzacja. Autko to BMW e90 benzyna silnik N46.

Klima jest nabita, układ szczelny. Po podłączeniu do kompa pokazuje mi błąd 9c6c, poza tym mam też błąd czujnika AUC oraz błąd dodatkowej pompy wody (ale ta chyba nie ma nic wspólnego z klimatyzacją?). Nie wiem co oznacza dokładnie ten błąd 9c6c i czy ma on jakiś związek z problemem, ale to co napisałem wyżej to jedyne błędy jakie mam na komputerze.

Po włączeniu klimy, sprężarka kręci, czuć też opór na obrotach, ale z nawiewu leci normalne powietrze (nawiew ustawiony na zimne, 16 stopni). Po załączeniu klimatyzacji nie kręci wentylator chłodnicy. Normlanie podczas jazdy albo gdy temperatura silnika jest duża to wentylator normalni działa i kręci się, nie kręci tylko podczas załączenia klimy.

Od czego zacząć? Gdzie w pierwszej kolejności szukać problemu? Bezpieczniki sprawdzałem i wszystkie są OK. Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź od czego i jak zacząć oględziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam, mam problem, może któryś z Forumowiczów będzie bardziej ogarnięty w temacie ode mnie i pomoże znaleźć rozwiązanie problemu.

Otoż nie działa mi klimatyzacja. Autko to BMW e90 benzyna silnik N46.

Klima jest nabita, układ szczelny. Po podłączeniu do kompa pokazuje mi błąd 9c6c, poza tym mam też błąd czujnika AUC oraz błąd dodatkowej pompy wody (ale ta chyba nie ma nic wspólnego z klimatyzacją?). Nie wiem co oznacza dokładnie ten błąd 9c6c i czy ma on jakiś związek z problemem, ale to co napisałem wyżej to jedyne błędy jakie mam na komputerze.

Po włączeniu klimy, sprężarka kręci, czuć też opór na obrotach, ale z nawiewu leci normalne powietrze (nawiew ustawiony na zimne, 16 stopni). Po załączeniu klimatyzacji nie kręci wentylator chłodnicy. Normlanie podczas jazdy albo gdy temperatura silnika jest duża to wentylator normalni działa i kręci się, nie kręci tylko podczas załączenia klimy.

Od czego zacząć? Gdzie w pierwszej kolejności szukać problemu? Bezpieczniki sprawdzałem i wszystkie są OK. Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź od czego i jak zacząć oględziny

 

Panowie, ktoś pomoże w tym temacie? To co udało mi sie sprawdzić i wykluczyć: sprężarka działa, kręci (słychać obciążenie pracującej sprężarki), czynnik chłodzący i gaz jest, instalacja szczelna. Nie kręci natomiast wentylator po załączeniu klimy. Wczesniej miałem tak, że jak włączałem klimę to wentylator startował i kręcił się. Teraz to się nie dzieje. Natomiast dziś wymusiłem uruchomienie wentylatora poprzez INPE i kręcił normalnie. Jak wypnę wtyczkę tą z czyjnikiem ciśnienia to wentyalotor też kręci jak szalony. Co może więc być powodem niedziałającej klimy? Sam wentylator, czujnik, przewody...? Może ktoś z Forumowiczów miał podobne problemy i będzie w stanie coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś te małe pokretelka ciepło zimno ? Bądź jesli masz navi to w idrive ustawiasz ciepło zimno.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

nie mam iDrive. A pokrętła działają normalnie, bo jak daję na ciepło to leci ciepło, jak daję na zimno to leci normalne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.