Skocz do zawartości

Czarny dym z wydechu przy mocnym przyspieszaniu


bodek98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna posiadam BMW e46 320d 150km, problem z dymieniem na czarno przy mocnym przyspieszaniu. EGR dzisiaj wyczyściłem, silnik chodzi ciszej, poprawiła się kultura pracy, ale dymi w zasadzie niewiele mniej. Odmę rozbierałem, niestety mam filterek, który najpewniej trzeba wymienić (powinienem mieć separator plastikowy, także zdziwił mnie siedzący tam filtr). Trochę odmę przeczyściłem, poskręcałem na starych uszczelkach, bo nie miałem. Przy odkręcaniu korka oleju na włączonym rozgrzanym silniku widać dym i chlapie olejem, nie traci obrotów, przy bagnecie nic się nie dzieje, nie siorbie. Na dniach postaram się jeszcze posłać auto do mechanika na sprawdzenie turbo, jednak prosiłbym o nakierowanie co to może być. Olej będę zmieniał jak tylko do mnie przyjedzie (nie wiem kiedy poprzedni wlasciciel zmieniał i jaki lał) wraz z płukanką silnika, może to coś pomoże. Filtr powietrza musi być dość stary, jest aż czarny od brudu, także też wymienię i zobaczymy. Jakieś sugestie co warto sprawdzić? Dodam jeszcze, że przy odmie było pełno oleju, wręcz bajorko. Może kapie na turbine i przepala olej???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Popraw tytuł - dopisz 320d m47n.

Moc jest w pełnym zakresie? Odepnij podciśnienie od zaworu egr i zaślep śrubką, sprawdź czy jest poprawa. Wymień filtr paliwa na bosch, ponieważ też pewnie będzie wiekowy. Na deser odczyt błędów, w sumie zrób to przed zaślepieniem egr, ponieważ pojawi się jego błąd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry wymienione wczoraj, olej także, dzisiaj filtr paliwa zmieniałem. Wszystkie filtry marki filtron (wiem, że jedna z najtańszych, ale opinie ma niezłe wcale ;)). Szczerze nie widzę żadnej różnicy po zmianie oleju i filtrów. Spróbuję jutro z odpięciem podciśnienia egr. Ale po wyczyszczeniu chodzi ciszej, także chyba cos jest na rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oleju i paliwa musi być porządny, w przypadku paliwa rozsądnie cenowo wychodzi bosch a oleju meyle, powietrza też jest istotny. Na opinie nie patrz, ponieważ do szmelcwagena wystracza, w przypadku bmw bywa różnie. To jest tani samochód, ale eksploatacja na poziomie aby auto było sprawne jest zauważalnie droższa. Jak będziesz oszczędzać to nigdy nie dojdziesz do ładu i poleci opinia jakie to bmw jest słabe i awaryjne. Tak to niestety wygląda.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje stwierdzenie, ze bosch to zadna rewelacja. Mialem w rekach rozne filtry i w zasadzie wielkich roznic miedzy nimi nie ma. Praktycznie norma jest, ze filtr czy to filtron czy bosch czy jakis denkerman ma w tych samych miejscach napisy, ta sama czcionka tylko inna nazwa. Nie mowie o filtrach za 12zl bo to moze byc szajs jak jakis japanparts ale jakis filtron, mann, knecht, bosch, denkerman, blueprint, purflux to jest jeden pieron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.