Skocz do zawartości

Wysokość zderzaka Mpakiet przedlift. Prośba o wymiar.


zuber92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnimi czasy myślałem nad wymianą przedniego zderzaka ze standardowego na Mpakiet. W swoim e90 325d mam założone sprężyny obniżające H&R które dość drastycznie obniżyły mi przednią oś. Mam dylemat w tej kwestii czy wymiana zderzaka na Mpakiet nie spowoduje że prześwit z przodu zrobi się jeszcze mniejszy. I tu moja prośba. Czy ktoś kto posiada przedliftowe e90 ze zderzakiem Mpakiet mógłby zmierzyć odległość od rantu błotnika do samoego dołu zderzaka? Oraz drugi pomiar w samym środku? Dołączam zdjęcia (zaznaczenie czerwoną kreską). Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

https://imgur.com/0FOnOPA

https://imgur.com/Yt2727J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja tylko tak nawiasem podpowiem, może wiesz może nie.

Sam zderzak to pikolo, jest dużo osprzętu aby to było zamocowane poprawnie. I np. sam zderzak z M w moim modelu to był kiedyś 1k, ale osprzęt plus malowanie 4k. Także zapoznaj się z tematem konwersji zderzaka na m w temacie e 90 na forum, tam jest podliczone wszystko w excellu.

A może już to wiesz i się produkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aagiz dzięki za pomiary.


@Ponta z moich poszukiwań wynika że kompletny zderzak Mpakiet (z kratkami, halogenami itp.) w kolorze, bez rys można wyrwać za około 1300 - 1500zł. Do malowania z jakimiś mankamentami nawet taniej. Mówię o wersji bez spryskiwaczy. Z tego co się orientuje jeszcze nadkola są inne niż w standardzie, ale podobno nawet bez ich wymiany montaż jest możliwy, tylko zostaje szczelinka która jednym przeszkadza innym nie. Sam montaż mam gratis. Sądzę więc że w cenie max do 1500zł mógłbym się wyrobić, ale... Całą sprawę tak de facto poruszam gdyż jestem w posiadaniu dokładki do standardowego zderzaka tylko nie wiem czy ją w ogóle montować czy nie. I stąd zrodził się pomysł na zderzak Mpakiet. Chciałem coś zmienić w wyglądzie zderzaka przedniego bo ten standardowy w dolnej części jest tak jakby ścięty w stronę auta przez co samochód w mojej opinii wygląda nie najlepiej. Między czasie doszły sprężyny obniżające. Dokładkę dostałem w prezencie od żony ale po jej przypasowaniu okazuje się że auto stanie się już tak niskie, że mam obawy co do jego funkcjonalności na polskich drogach. Obecnie bez dokładki żadnych problemów nie zauważyłem i jeździ się normalnie no ale co będzie gdy dołażę dokładkę? I dlatego powstała moja prośba o pomiary wysockości zderzaka Mpakiet. Dzięki nim będę mógł zweryfikować czy założenie takowego zderzaka pomniejszy, powiększy czy zostawi bez zmian prześwit z przodu w stosunku do standardowego zderzaka i w stosunku do zderzaka z dokładką. Pozwoli mi to podjąć decyzje czy bawić się z dokładką czy szukać Mpakietu czy w ogóle sprawę odpuścić i zostawić to co jest. Co do kosztów to oczywiście zmiana na Mpaiet jest najdroższą opcją. Dokładka to tylko montaż (który mam gratis poza kupnem kleju) i lakierowanie w kolor nadwozia (gdzie płace tylko za lakier). Dla ciekawskich dorzucam fotki jak przymierzyłem dokładkę do zderzaka. W mojej opinii po dokładnym spasowaniu i polakierowaniu w kolor auto wyglądało by lepiej niż bez dokładki. Czy lepiej niż z ori Mpakietem? Raczej nie. Ale jest to sporo tańsza impreza. Dylematem jest jednak tak jak wspomniałem wcześniej prześwit z dokładką który jest już dramatycznie mały.

https://imgur.com/3LIOH4h

https://imgur.com/dVGcOH0

https://imgur.com/eb5LW43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem twoja tabela obrazuje cenę gołego zderzaka i ceny dosłownie wszystkich pierdół w które trzeba zderzak uzbroić. Tak jak mówię kompletny zderzak z demontażu wyposażony we wszystko który nawet nie wymaga lakierowania można wyrwać za około 1500zł. Z tego co doczytałem wymagane jest kupno łącznika łączącego taki zderzak z osłoną pod silnik. Nadkola zaleca się ale nie jest to wymagane, z tego wnoszę że cena przekładki wcale nie musi być tak diametralnie wysoka. No ale mniejsza o to. Cena i tak jest jaka jest w stosunku do montażu dokładki do zderzaka standardowego.


@Aagiz mam pytanie czy te wymiary pochodzą na pewno ze zderzaka Mpakiet? Mam wątpliwości gdyż właśnie zmierzyłem te odległości w standardowym zderzaku i są identyczne. Wynikało by z tego że Mpakiet nie różni się tymi wymiarami od standardowego zderzaka? Trochę to dziwne biorąc pod uwagę że Mpakiet w środku schodzi niżej niż standardowy. Tak czy owak gdyby tak właśnie było to zderzak Mpakiet byłby chyba jedyną opcją uzyskania lepszego wyglądu auta be obaw o zmniejszenie prześwitu. Obecnie przy tym obniżeniu zawieszenia które posiadam, z boku zderzaka prześwit wynosi około 12cm. Z dokładka było by to nie całe 8. Nisko jak cholera... W takie sytuacji jak na razie chyba zostanę przy tym co jest.


Ewentualnie kupie coś takiego: https://sprzedajemy.pl/bmw-e90-e91-zderzak-przod-dokladki-spoiler-wysylka-gratis-warszawa-2-6bea9f-nr47586772

Z tego co widzę nie obniża zderzaka a jedynie wysuwa go delikatnie do przodu na czym mi głównie zależało. Tamta dokładka którą już powiadam jest fajna, ale niestety nie nadaje się do obniżonego zawieszenia. No chyba że ktoś jest hardcorem i nie boi się jeździć z prześwitem na poziomie 8cm :D. Ze standardowym współgrała by idealnie. I chyba wystawie ją na sprzedaż w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. U mnie też orginalnie było bez mpakietu. Udało mi się całkiem przypadkiem dorwać taki zderzak za 500zł w kolorze bez uszkodzeń :) Pamiętaj, że jeżeli masz webasto, zderzak nie będzie pasował!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to że zderzaki różnią się tylko kształtem a wymiary mają zbliżone. To dobra informacja. Webasto nie mam nie mam też spryskiwaczy gdyż nie mam xenonów. Ile Cię wyszła taka przekładka? Koszta samego zderzaka czy też coś tam przerabiałeś, wymieniałeś, dokupywałeś? Nadkola? Osłona silnika? Trudna operacja czy po prostu kwestia wykręcenia starego i założenia Mpkietowskiego? W sumie pytam z czystej ciekawości bo biorąc od uwagę obecne ceny i obecnie dostępne zderzaki Mpakiet, ich stan itp raczej temat odpuszczę na rzecz tej dwuczęściowej dokładki która nie obniży mi dodatkowo prześwitu a tamta którą dostałem w prezencie pójdzie na sprzedaż. Nawet otwarłem temat w giełdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.