Skocz do zawartości

E60 530i by Leon


07Leon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Chciałem Wam pokazać moje nowe hobby ;) Udało się po długim czasie znaleść zwykłą E60 która wyglada jak każda inna a potrafi zaskoczyć :)

Generalnie szukając samochodu kryteria były jasne i nie podlegały negocjacji:

- benzyna

- manual

- sedan

- brak skór

- nie srebrna ;)

- z zewnątrz bez żadnych pakietów


Trochę to trwało ale udało się znaleść w końcu egzemplarz gdzie wszystko się zgadzało.


Zatem poniżej BMW E60 LCI 530i 200kw 272KM z manualna skrzynia biegów


d15ec089adfe.jpg


ac496ebed9c6.jpg


47d4a7952151.jpg

0eb5c4ba97ff.jpg

b3f072a79aff.jpg

4e0e78ac2f97.jpg


Samochód daje mi mega dużo frajdy zwłaszcza ze wyglada niepozornie i nie jednego zaskakuje na drodze ;)


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ładny to on dopiero będzie ale to pewnie zajmie trochę czasu aby poprawić wszystkie mankamenty wynikające z czasu czy traktowania auto jako użytkowego tylko :)


w planach na pewno doposażanie w oryginalne elementy wyposażenia


w najbliższym czasie - wymiana wszystkich lusterek na fotochrom, pilot do bram oraz tylna roleta elektryczna


Dlaczego nie chciałem skór? - miałem w poprzednich samochodach i źle mi się jeździło, zimną zimno, latem ciepło a wyrównanie stanu temp zawsze trochę zajmowało plus mimo wszystko wymaga o wiele więcej czasu i pielęgnacji aby utrzymać je w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomału działam z doprowadzeniem autka do ideału a raczej zbliżyć się do niego.

Tym razem czas na halogeny :) przebieg zrobił swoje ;)

Zakres prac:

Demontaż

Polerka

Lakier bezbarwny

Wymiana żarówek

Montaż


Efekt poniżej :)

7a1ecd0eeceb.jpg


f074876ab78f.jpg


Generalnie internet kłamie i demontaż od strony kierowcy to dobra zabawa. W porównaniu z druga strona to bajka. Bardzo mocno utrudniony dostęp ze względu na zbiornik płynu do spryskiwaczy.


Następny plan to tak samo odświeżyć lampy główne plus wymiana uszczelek zewnętrznych na nowe oraz demontaż zderzaka i malowanie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jest lepiej ale nie idealnie, wzorcowo.

Nie sprawdzałem ceny nowych. Tanio to pojęcie względne w BMW.

Na pewno nie będę wymieniał na jakieś allegrowe czy zmieniał żarówki.

Tak jest w oryginale i tak zostanie.


Dzięki za komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A to przemyśl jeszcze raz zamienniki. :) Większość (jak nie wszyscy) w dziele E90 jak wymienia to właśnie na zamienniki. Sam też tak zrobiłem i powiem że 1:1 jak oryginał. A za komplet zapłaciłem kilka lat temu coś koło 60-70 zł. Więc nawet jak się nie spodoba to wyrzucisz. A na pewno będzie wyglądać lepiej niż to co masz teraz. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Możesz ewentualnie przyciemniane Depo kupić zamiast seryjnych białych. Jakość wykonania bardzo dobra. Chociaż podejrzewam, że wolisz 100% seryjne auto.

tak, czy siak, nawet oryginalne z ASO są tanie, a będą wyglądać jednak dużo lepiej.

I koniecznie srebrna żarówka, nie pomarańczowa.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wasze uwagi, spróbuje jeszcze w wolnej chwili dłużej posiedzieć nad kierunkami albo jak mówicie sprawdzę ile w ASO skoro mówicie ze cena dobra :)


Aktualnie w końcu wolny, spokojny weekend, umyłem auto po tygodniu używania przez żonę, więc i w środku też ;) w między czasie również odnowiłem lampy przednie :)


a22debfb49a4.jpg


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.