Skocz do zawartości

BMW E61 zmiana siłownika w klapie automatycznej


gofer513

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


mam pytanko odnosnie siłownika auomatycznej klapy bagażnika


mianowicie czy na prawą stronę od pasażera musi być oryginał pod automatycznie podnoszoną klapę?

Próbował ktoś zakladać jakiś inny? z innego modelu bądz nie oryginalny jakiś zamiennik?


dzięki za odp

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No raczej musi być bo zamienniki a nawet Stabilus (producent) nie ma w ofercie 315N (51 24 7 061 432) i nic innego bym też nie montował bo nie wiadomo jak siłownik hydrauliczny poradzi sobie z większym obciążeniem.

Jeśli klapa ci opada to raczej wina zbyt małego poziomu oleju lub uszkodzonej pompy

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie opada tylko nie chce się podnieść. Tzn podniesie sie kawałek i staje.


jak podniesiesz ja reka do połowy to po wciśnięciu przycisku idzie do końca sama.


prawy siłownik nie trzyma w ogole. zdjalem go i klapa opadla ze mało szyba nie wyleciała i pytam właśnie o ten prawy siłownik.

ten od strony pasażera czy jakiś zamiennik lub inne numery będą czy tylko te konkretne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powinien mieć 315N, reszta to tylko spekulacja i na pewno nie jest to wskazane bo siła obu siłowników współgra że sobą.

Prawy siłownik możesz wymienić jeśli klapa zaraz po otwarciu lekko opada.

Cała reszta to pompa hydrauliczna lub brak oleju

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.


olej jest bo sprawdzalem, od polowy silownik normalnie otwiera kapę, po podniesieniu na maksa do góry silownik lekko ją obniży i tak trzyma.

Zamykać zamyka normalnie, prawy siłownik nie trzyma w ogóle, po zdjęciu go lata luzem, nie ma gazu.


Pytanie czy muszę zakladać oryginalny ten do klapy hydraulicznj czy z iinej wersji tez bedzie? W tym silowniku jest w środku sprężyna? czy tylko gazowy?

wydaje mi się że pompa i siłownik są sprawne skoro od powiedzmy polowy klapa idzie normalnie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie rozumiem czemu tak się szczypiesz z tym siłownikiem, kosztuje 200pln a ty chcesz usłyszeć że 330N też podejdzie a ja ci pisze ze nie, nie podejdzie bo nie tak zostało to skonstruowane.

Jak chcesz zamontuj 330N to zamontuj, też pewnie będzie działać


Tam też jest sprężyna

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam. Odgrzeje trochę temat. Mam e61 klapa elektryczna/hydrauliczna, nowy siłownik ten sprężynowy po prawej stronie. Klapa rusza i na początku się zatrzymuje, od połowy w górę podnosi szybko, zamyka się idealnie. Jak jest zimno, od dołu nawet nawet podnosi, powoli, ale jakoś daje rade. Czy mogę prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu? Dodam, ze olej w tym zbiorniczku jest, trochę mniej niż pół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.