Skocz do zawartości

Po włożeniu akku samochód nie odpala, kręci rozrusznik.


vixa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem z E60 2.5i 160KW

Samochód stał z 2 miesiące bez akumulatora, wziąłem do ładowania na noc a wyszło tak że samochód stał z 2 miesiące bez akumulatora. Po włożeniu aku samochód wyświetlił choinkę, błędy wspomagania, trakcji, skrzyni biegów. Po włożeniu klucza i starcie samochód kręci szybko rozrusznikiem bez jakiejkolwiek próby załapania, tak jak by immo blokowało odpalenie. Wyczytałem że należy zrobić synchro dde + cas, niestety ku mojemu zdziwieniu nie mogę podłączyć się z ECU od razu wywala błąd przy próbie odczytu błędy czy wejścia w informację. Z całą resztą modułów mogę się łączyć, skrzynia, poduszki itd. posprawdzałem jest komunikacja. W skrzyni widnieje błąd mówiący o nie udanej próbie połączenia się z motorem, zgaduję że skrzynia z ECU też się jakoś nie może skontaktować.

Już ręce mi opadają, bezpieczniki z tyłu sprawdziłem, akumulatory już z głupa też podmieniałem.

Kabel sprawny mam drugie E60 tam wszystko ok.

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem i IBS był rozłączony, kabelek do klemy plusowej był nie podłączony oraz wtyczka była wypięta, podłączyłem wszystko z powrotem nadal nic, IBS miałby coś wspólnego z brakiem rozruchu ? Bo rozrusznik kręci myślałem bardziej że coś z immo jest nie tak.

Z tego co jeszcze zauważyłem nie pali się CheckEngine na zapłonie, sterownik z gazu (przycisk w kabinie ) również żadna z diod gotowości itd. nic się nie pali, jest tam jakiś bezpiecznik od ECU ? Podejrzewam że mogło się coś stać z ECU silnika, nie pali, nie można się połączyć, skrzynia również wywala błąd łączności z motorem i oczywiście choinka wszelkich błędów trakcji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.