Skocz do zawartości

535i brak mocy, gaśnie po odpaleniu, cykanie z silnika


maciek535i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie problem jak w tytule,przebieg 179tys, auto jest 6 tys po wymianie panewek i wału, przejechało 6 tys od naprawy i wszystko było w porządku. Od kilku dni po odpaleniu falują obroty albo spadają i silnik gaśnie. Dzieje się tak raz na kilka dni a potem kilka dni jeździ dobrze. Innym problemem jest kontrolka check engine z komunikatem brak mocy po intensywniejszej jeździe. a trzeci problem nie wiem czy związany z pozostałymi to ledwo słyszalne cykanie dobiegające do kabiny w momencie przyspieszania najlepiej słyszalne gdy klimatyzacja jest wyłączona i przy prędkości od 0-40/50 km/h, co nie występuje na biegu jałowym w trakcie wkręcania na obroty :mad2: . auto też około 40 tys km temu przeszło naprawę vanosa.. Mechanicy twierdzą ze to pompa paliwa jednak stwierdzili że skoro błąd brak mocy gaśnie a auto raz odpala a raz nie to żeby jeszcze poczekać bo podobno są dwie pompy paliwa... Czy jakieś sugestie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1.ISTA -> błędy

2. ISTA_> sprawdzenie parametrów pomp...dostępne są wartości obu pomp jeśli masz czujnik przed pompa wysokiego ciśnienia. Jeśli nie to manometr wpiąć i porównać z wartościami nominalnymi , ciśnienie z pompy wysokiego ciśnienia z czujnika na szynie -> ISTA


ja miałem 2 objawy: ja mało paliwa w baku to błąd o ograniczonej mocy oraz dłużej kręcił na ciepłym. po wymianie pompy wysokiego jak ręką odjął. Pompa niskiego ciśnienie wzorcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.