Skocz do zawartości

E30 2.5ix kilka problemow


MonkeyE30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Stalem sie posiadaczem tego oto E30 2.5ix


ca8de77a0e0fcaf6med.jpg


Mam kilka problemow, ktore chcialbym ogarnac.


Samochod dlugo stal - byl przepalany itd ale raczej stal niz jezdzil.


Dzis wymienilem termostat bo sie przegrzewal, po odpowietrzeniu niby jest lepiej ale wskazowka balansuje zaraz przy czerwonym polu po mocniejszym nagrzaniu. Czytalem ze pompa wody moze nie pompowac jak nalezy. To akurat mysle dam rade dojsc.


Ale okazalo sie ze chlodnica byla lekko dziurawa a po kilku nagrzaniach silnika zaczela juz lac ciurkiem.


Moze mi ktos podeslac link z najwydajniejsza chlodnica jaka mozna zamontowac ?


Potrzebuje tez informacji jakie swiece zalozyc i kable ( bo dzisiaj potelepalo pradem - przebicie )


No i mysle najgorszy cwiek - musze wymienic linke szyberdachu... podsufitka out - duzo roboty ?


Rozbieralem w innym aucie to zeszlo mi z 2 dni zeby rozebrac i zlozyc :/


Ogolnie to pod samochodem jeszcze nie bylem, ale chce wymienic oleje w dyfrach itd jakies konkretne wymagania ma e30 co do oleju ?


Ogolnie fajny samochodzik :) zakupilem go na totalnym spontanie i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bardzo fajny!

Z usterkami to wiele nie pomogę, bo nie jestem mechanikiem i ani oleju w dyfrze nie zmieniałem, ani podsufitki nie zdejmowałem. Przewody mam ciągle takie jakie były przy silniku, a świece kupiłem jakieś standardowe ngk z tego co pamiętam. Odnośnie przegrzewania to jeszcze częstym problemem jest wiskoza - warto sprawdzić.

Zakładaj temat w galerii. Wszystko w oryginale - z zewnątrz wygląda, że brak udziwnień - więc super :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.