Skocz do zawartości

[E87] [118i] [N43] Dziwny dźwięk przy 2 tys. obrotów


hithat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Samochód po wymianie rozrządu zaczął wydobywać z siebie dziwny dźwięk przy wchodzeniu na ok. 1900 obrotów, przy wyższych obrotach dźwięk ponownie znika. Komputer nie wywala żadnych błędów.


Po odłączeniu elektrozaworu vanosa ssącego dźwięk się nie pojawiał, więc pierwsze podejrzenie padło właśnie na vanosa. Po wymianie na nowy niestety bez zmian.


Przesyłam film, na którym słychać ten efekt. Najlepiej słychać w okolicach próby zaczynającej się od 1:17




Czy ktoś się z czymś takim spotkał i ma jakiś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Proszę forumowiczów o pomoc a w szczególności osoby które zjadły zęby na benzynkach jedynki.

Od kilku tygodni zaczął terkotać dziwnie motor, stało się to nagle, nie narastało. Filmiki z zewnątrz i wewnątrz na linkach:




Miałem jeszcze trochę przed zaczęciem terkotania (nie wiem czy sprawy powiązane) błąd 30C1 - Regulacja ciśnienia oleju. Błąd jest nieciągły, wywala go raz na miesiąc po jeździe na trasie. Wyeliminowałem czujnik ciśnienia, bo wydaje mi się że błąd byłby wtedy ciągły gdyż czujnik działa cały czas, obstawiam tu zawór hydrauliczny.


Dwa dni temu wymieniłem olej z filtrem, oczywiście na Motul X-Clean+ 5W30, dodałem jak zalecane również Archoil. Problem nadal występuje, terkotanie narasta wraz z obrotami i nie jestem w stanie stwierdzić na 100% co to jest. Przychodzą mi do głowy jeszcze popychacze hydrauliczne, wtrysk. Rozrząd był robiony w zeszłym roku, nie ma na nim więcej niż 30k.


Nie chce wymieniać pół auta, dlatego potrzebuję fachowego ucha. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.