Skocz do zawartości

Nie działa centralny zamek w X6 E71 2008.


rafig_rg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.


Poszukuję pomocy w sprawie uszkodzenie zamka centralnego dla X6 E71 35i 2008. Otóż sprawa zaczęła się od tego, że przestały zamykać się drzwi kierowcy z pilota. Postanowiłem wymienić zamek na zastępnik i po jego uruchomieniu system zadziałał jeszcze parę razy i przestały działać wszystkie drzwi. Nie działa centralny zamek również z przycisku wewnątrz auta. Alarm załącza się, ale siłowniki ani drgną. Zamykanie tylnej klapy działa poprawnie i szyby z kluczyka też się otwierają oraz zamykają. Z kluczyka centralny też nie działa.

Mam pytanie, czy ktoś z państwa miał może taki przypadek lub wie czy jest możliwe że przepalił się jakiś bezpiecznik? Jeśli możliwy jest bezpiecznik to który to będzie i gdzie jest on zlokalizowany? A może jeszcze coś innego padło?


Z wszelką pomoc z góry serdecznie dziękuję.


Pozdrawiam

Rafig_rg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

X6 2009 wcześniej jeździł nim tata dlatego dokładnie wszystkiego nie opiszę.

1* Zamek centralny nie otwiera drzwi pasażera przód - ręcznie ze środka udało się otworzyć, ciągnąć za klamkę i "wskaźnik" (bolec jak wał tak zwał) otwarcia drzwi - serwis wymiana zamka drzwi pasażera przód (gwarancja) - to pamiętam że na gwarancji było robione

2* Sytuacja jak w 1* tyle że półtora roku później (gwarancja minęła) - serwis wymiana zamków w czterech drzwiach - i tu nie wiem dlaczego w czterech skoro padł znowu pasażera przód, pamiętam że tata się śmiał że na gwarancji poszli jak najmniejszym kosztem (bo po ich stronie opłaty) a jak klient sam przyjedzie to trzeba skasować grubo ;). Ale wspominał chyba coś że zmienili dostawcę/konstrukcję zamków (?) i chyba trzeba było wymienić komplet by dało się je razem zakodować.

Sytuacja miała miejsce w 2013 więc ciężko coś mi dokładniej powiedzieć.

Niedawno na forum był przypadek z zamkiem centralnym i z tego co kojarzę w tamtym przypadku koledze forumowiczowi przepalił się bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

mam podobny problem

zamykam z pilota to drzwi kierowcy się zamykają - reszta dalej otwarta. Klapa bagaznika działa poprawinie.

jak już chce otworzyć to drzwi kierowcy się nie otwierają ani reszta.

Otwieram z kluczyka to bardzo ciężko zamek chodzi. Czy wymieniać zamek w drzwiach kierowcy ?

pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.