Skocz do zawartości

BMW 4 gran coupé Problem z klapa bagaznika


fura1224

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Posiadam BMW 4 series gran coupé rok produkcji październik 2015. Od tygodnia mam problem z otwieraniem klapy bagażnika. Gdy wcisnę guzik na kluczyku klapa uchyla się na jakieś 10 cm, to samo dzieje się w przypadku gdy wcisnę guzik otwierania w srodku samochodu. Gdy próbuje otworzyć klapę guzikiem na bagażniku klapa otwiera się stopniowo. Za każdym razem muszę wciskać guzik aby klapa podniosła się pare centymetrów do góry. Próbowałem ustawiać w idrive wysokość otwierania ale to nic nie daje. Czy ktoś z was borykał się już z takim problemem. Z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przykleiłeś np. lotki na klapę? Czytałem gdzieś tutaj wątek na forum - klapa wtedy ma problem z otwarciem i trzeba przestawić sprężynę, która znajduje się za wykładziną boczka bagażnika (po obu stronach)

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=310565

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokosc klapy w idrive jest ustawiona na maksa w gore, natomiast problem jak by rozwiazal sie na chwile sam poniewaz przy ostatniej probie otwierania klapy cos jak by zaskrzypilo/strzelilo i klapa zaczela znowu dzialac tak jak nalezy (az sprawdzilem chyba ze 20 razy otwieranie i zamykanie). Na angielskim forum wyczytalem ze podobno jak sie przytrzyma guzik od klapy na pilocie na 5 sekund to komputer zapamietuje to ustawienie i klapa sie bedzie otwierac na ta wysokosc pomimo tego ze w idrive wysokosc otwierania jest ustawiona inaczej, ale nie wiem czy to prawda). Natomiast nie wiem jak dlugo to potrwa.Mam nadzieje ze ta usterka juz nie powroci. Za jakis miesiac jade na przeglad wiec zapytam sie w serwisie zeby mi to sprawdzili. Nie montowalem lotki. Zastanawiam sie nad body kitem od m-performance ale troche martwie sie o progi. Profil na oponie mam 30mm z przodu i 40 z tylu i tak sie wydaje ze w m pakiecie nisko siedzi a co by bylo dopiero jak dolozylbym bodykit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z przytrzymaniem guzika jest jakieś kodowanie domyślnej wysokości otwarcia, nie mogłem tego rozgryźć bo przypadkowo włączyłem. Tak samo jak otwierałem auto i szyby się otwierały - wszystko przez przytrzymanie przycisku na pilocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z przytrzymaniem guzika jest jakieś kodowanie domyślnej wysokości otwarcia, nie mogłem tego rozgryźć bo przypadkowo włączyłem. Tak samo jak otwierałem auto i szyby się otwierały - wszystko przez przytrzymanie przycisku na pilocie.

 

Jest jeszcze taki feature, że jak otwierasz auto "dwa razy" czyli szybko przy otwieraniu dwukrotnie klikniesz przycisk to potem przy otwieraniu konkretnych drzwi, szyba schodzi do dołu i wraca na miejsce po ich zamknięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
U mnie raz się otwiera a raz nie, nie wiem czy idę dobrym tropem, ale łączę to z obniżeniem się temp. na zewnątrz, ponadto wyświetliła się informacja o słabym akumulatorze. Z drugiej strony gdy silnik był uruchomiony też nie chciała się otworzyć. Może macie pomysły na rozwiązanie problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.