Skocz do zawartości

E61 kodowanie zegarów po zmianie.


lukasz779

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu padły mi zegary w mojej e61. Z konieczności zmuszony byłem zakupić inne używane. Po wymianie nowe zegary funkcjonują normalnie, przebieg pobrały z innego modułu i mam ten sam co przed wymianą. Problem polega na tym, że zegary nie wyświetlają stanu automatycznej skrzyni biegów, a więc wrzuconego biegu, parkingu itp. oprócz tego nie wyświetla mi prędkości tempomatu, oraz również nie świecą ringi przy prędkościomierzu które pokazywały prędkość przy włączonym tempomacie. Z tego co słyszałem aby móc przekodować zegary trzeba najpier zmienić w nich VIN, z winkfp jest to niemożliwe, pozostaje tylko programowanie kości programatorem. W związku z tym oddałem dziś zegary, żeby przeproramować kość i zmienić VIN. Moje pytanie brzmi czy po zmianie VINu zegarów (modułu KOMBI) będę mógł zmienić w zegarach skrzynie na automatyczną i dodać tempomat np. kodując ncs i kablem dcan czy nie da ogólnie rady przez obd i trzeba to inaczej robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam wrażenie że konieczność dopisywania Vinu by móc kodować (NCS) sterownik to bujda na kółkach ?


Mam "obcy" LM2, PDC, ZBE, FAS, BFS ABS i DDE i każde koduję jak chcę i wszystko działa dobrze :roll:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, ja niestety nie mogę się połączyć ncs z modułem KOMBI i pewien znajomy powiedział mi że jest konieczna zmiana VIN, żeby móc cokolwiek zrobić....

tylko mi nie mówcie, że zmian vin nic nie da i jest na darmo....

 

Tak, zakodujesz pod auto przy pomocy ncs

Rozumiem, że masz na myśli to o co pytałem konkretnie, czyli bez problemu w module kombi zmienie skrzynie na automat, i dodam wyswietlanie danych z tempomatu. Tempomat oczywiście działa, tylko nic nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ncs "widzi" jeszcze stare zegary dlatego jest problem z połączeniem. Wybierz expertmode i zakoduj zegary do wyposażenia.

Witam, czy ktoś mi może w łopatologiczny sposób krok po kroku wytłumaczyć jak dodać te zegary do wyposażenia? Zegary poliftowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam, czy ktoś mi może w łopatologiczny sposób krok po kroku wytłumaczyć jak dodać te zegary do wyposażenia? Zegary poliftowe.

dać komuś, kto coś w tym rozumie i zapłacić pieniądze za robotę. grubo , ale wynik 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, u mnie tacy fachowcy, że mi doradzili zminić VIN, dałem zegary żeby żeby mi kość przeprogramowali i okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie a za usługę będę musiał zapłacić. Dlatego wolę już sam popytać na forach i w miarę możliwości zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No właśnie, u mnie tacy fachowcy, że mi doradzili zminić VIN, dałem zegary żeby żeby mi kość przeprogramowali i okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie a za usługę będę musiał zapłacić. Dlatego wolę już sam popytać na forach i w miarę możliwości zrobić.

Tam roboty na jedną godzinę, z czym Ty tam walczysz , masakra . Ale kość trzeba wyzerować, to fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, u mnie tacy fachowcy, że mi doradzili zminić VIN, dałem zegary żeby żeby mi kość przeprogramowali i okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie a za usługę będę musiał zapłacić. Dlatego wolę już sam popytać na forach i w miarę możliwości zrobić.

 


Czyli fachowcy dobrze ci doradzili.Prubowałeś przed zmianą VIN-u połączyć się NCS-em z modułem KOMBI? Co wyświetlało się przy próbie polaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem rozwiązany. Gdyby ktoś miał kiedyś taki problem, to u mnie po zmianie VIN odrazu mogłem się połączyć z zegarmi (modułem KOMBI), bez jakiegoś dodatkowego kodowania. Jeśli chodzi o zmianę skrzyni biegów , dodanie wyświetlania tempomatu, to udało mi się to zrobić w taki sposób, że przywróciłem moduł do ustawień fabrycznych samochodu czyli: po wybraniu modelu bmw i ECU odrazu polecenie SG_CODIEREN. U mnie zadziałało i mam wszystko jak wcześniej. Przy okazji rozwiązało się kilka innych problemów, min. z inspekcją w której to nie mogłem wykasować min. klocków które były nowe po wymianie, a nadal wyświetlały błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.