Skocz do zawartości

E53 wymiana małego radia na NAVI


Dudi_1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam e53 z 2003r (przed liftem). Czyli blisko 17 lat. Zakładam, że temat był, ale nie mogę znaleźć. Znalazłem nawet wymianę w odwrotną stronę... Proszę więc o konkretne odpowiedzi be złośliwości "nie chciało się szukać, tego pełno w sieci".

Mam małe radio bez nawi. Nie wiem jaki to model. Oryginał. Czy e53 ma przygotowaną fabrycznie instalację pod Navi? Wystarczy wymiana radia czy trzeba prowadzić przewody? Planuje kupić albo oryginalną używkę "te z androidem to też oryginały czy właśnie zamienniki?" albo coś ładnego z chin. Chce mieć Navi, kamerę cofania, oczywiście muzykę z telefonu przez kabel i bluetooth. Myślę też o monitorkach w zagłówkach dla dzieci. Jest to wielki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma instalacji pod navi. Musiałbyś całe auto próć i kłaść od nowa wszystko. Poza tym oryginał sprzed 20 lat ma zerową funkcjonalność. Nawet aktualizacji map BMW od tego roku już nie wypuszcza.

Oryginalnego Androida nie ma. BMW ma swoje rozwiązania i nie używało Androida.

Polecam zakup chinskiego radyjka z Androidem, które będzie obsługiwało wszystko. Wrzucisz sobie navi jaką chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to oryginał odpada. Zostaje "chińczyk". Ale do chińczyka chyba też trzeba jakoś doprowadzić antenę gps? Czy jakoś te radia-nawigacje sobie radzą bez tego? A co ze sterowaniem radia z kierownicy? Będzie działało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupisz chińczyka z androidem to dostaniesz odpowiednie kostki oraz antenę GPS.

Jak nie masz nawigacji to montaż będzie stosunkowo prosty jednak nie są to radia całkowicie plug’n play. Trzeba trochę przygotować wnękę radia. Antenę GPS sobie podciągniesz np. do słupka.

Co do sterowania z kierownicy, te chińskie radia potrafią to obsłużyć.


Nie kupuj najtańszego chińczyka, zwróć uwagę aby w komplecie były kostki oraz moduł do wykorzystania przycisków z kierownicy, są też interfejsy I-bus, wtedy będziesz mieć jeszcze większą funkcjonalność w radiu (np. odczyt PDC, i innych parametrów samochodu). Kup też takiego z większą ilością pamięci RAM, jak chcesz aby GPS płynie działał. Na aliexpres w opisach nie rozróżniają E39 od E53 - a to są różne kokpity więc sprawdż dobrze.


Zobacz moją małą recenzję takiego chińczyka - tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno tak przy okazji w tym wątku. Znalazłem info że sterownik skrzyni jest przy podszybiu od strony pasażera. Tylko nie jestem czy to na pewno był opis do E53. Czy faktycznie tak jest? Ogólnie to są 2 sterowniki? Jeden właśnie "gdzieś tam" - którego szukam, a drugi wewnątrz skrzyni w oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za duzo to nie napisałeś o aucie. Ciężko pomóc jak nie wiesz nawet jaki to silnik. Skoro mowisz że jest przy podszybiu to szukaj tu.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e53-x5-3.0d-sav/Ul4IGqT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.