Skocz do zawartości

Kodowanie lamp ADAPTIVE LED z anglika na ruch prawostronny?


Gixxxer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wie ktos czy istnieje taka mozliwosc czy zostaje mi wymiana lamp? Chce zarejestrowac Anglika po powrocie do Polski i dobrze by bylo gdybym nie musial zmieniac calych lamp. Bylem na stacji diagnostycznej i potwierdzil ze krzywa snopu swiatla musi przebiegac inaczej w lampach ECE. KOlega z forum probowal ogarnac ale sie nie udalo a wydaje mi sie, ze kiedys czytalem ze da sie przekodowac Adaptive LED na ruch prawostronny z UK.

Model F31 LCI

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie informacje zanim pojde do sklepu po nowe lampy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz rocznik auta od drugiej połowy 2017 to być może jest szansa na kodowanie, tak bynajmniej słyszałem, musisz to sprawdzić, mi zabrakło kilka miesięcy, ale jeśli starszy to prawdopodobnie opcja nie do przejścia. Ja musiałem zmieniać, dodatkowo trochę czasu mi zajęło zanim to ogarnąłem, niestety w okół mamy wielu pseudo fachowców z których każdy mówi że spokojnie to zrobi, szczerze sugerowałbym sprawdzić kto naprawdę już wcześniej ogarniał światła w angliku i zna temat bo potem stracisz kupę czasu i niepotrzebne $$.
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie da radę to zrobić przełącznikiem mechanicznym wewnatrz lampy. Nie wiem jak będzie u Ciebie, ale warto to sprawdzić. Zdejmij dekiel i spójrz do wnętrza lampy.

 


Nie ma tam żadnych przełączników z tyłu jak we wcześniejszych światłach serii 3, własnie pseudo znawcy opowiadali mi takie historie na co się początkowo nabrałem. Opcja jest taka że jak nie da rady zmienić tego w module głównym to światła są do wymiany i prawdopodobnie moduł. Tego ostatniego nie jestem pewien na 100%, bo u mnie w oryginale były zwykłe ledy i zmieniłem je na adaptacyjne, kolega ma już adaptacyjne i być może uniknie wymiany modułu albo na odwrót, to trzeba sprawdzić u fachowca który to już wymieniał i jest ogarnięty w temacie.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a znacie moze kogos kto sie zajmuje takimi sprawami i jest godny polecenia? Dziekuje.

 

Nie wiem skąd jesteś ale jeśli blisko G.Śląska to polecam Krzyśka do którego finalnie dotarłem po około miesiącu -dwóch tułaczki od "fachowca" do "fachowca" https://www.facebook.com/kodowaniebmw, oni robili już trochę ledów w RHD, numer jak w linku.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.