Skocz do zawartości

E61 530xd szarpanie podczas przyspieszania


HeRz

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Panowie mam ostatnio problem z autem E61 530xd Lift automat 235 km po programie , mianowicie autko dziwnie szarpie podczas przyspieszania, szczególnie na biegach 3 i w górę.

Wydaje mi się że problem się nasila , na początku było to sporadyczne teraz już jest praktycznie normą..


Podłączyłem pod iste i mam błąd" 41AA czujnik ciśnienia ładowania"



Ktoś miał podobny problem , wymieniać czujnik , sprawdzić przewody ?


Może z kimś podmienić na chwilę?:)


Jeszcze jeden problem , zaczyna być mocno słychać tylny dyfer , nie wiem może to winowajca...


Ręce opadają


Pozdrawiam! :duh:

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też walczę od długiego czasu z problemem wibracji/ szarpania w budzie i to tylko podczas przyspieszania. Pacjentem jest 528Xi (wersja USA) xdrive 3.0 LCI, automat.

Podczas mocniejszego przyspieszania buda rezonuje w granicach między 40 a 60 km/h, a później od 80 km/h wzwyż, wystarczy puścić gaz i od razu wibracje mijają momentalnie. Gdy przyspieszam delikatnie ("z gazem jak z jajkiem") to problem nie występuje. To samo jak wjadę którymś kołem w dziurę, od razu powstają wibracje niezależnie od prędkości, lub podczas obciążenia (przyspieszanie pod górkę).


- Byłem u panów od regeneracji Xdrive w Częstochowie. Po odłączeniu skrzynki rozdzielczej (zostaje tylko tył napęd) - problem pozostaje.

- Zregenerowałem sprzęgło hydrokinetyczne w skrzyni (na tarczy była dziwna rysa, prawdopodobnie coś kiedyś wpadło do sprzęgła i je poharatało). Wymieniony olej (na oryginalny ZF), stary był w miarę czysty bez opiłków. Sprzęgło po regeneracji a problem pozostał.

- Zawieszenie zdrowe (wymieniłem ostatnio prawy wahacz bo miał luzy), koła wyważone, zbieżność zrobiona kilkukrotnie.

- Wał i przeguby gumowe wyglądają na zdrowe.

- Revanol w tylnym moście wymieniony. Bez zmian.


Jakieś tropy czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temat ruszył do przodu dzięki koledze z forum , winowajca xdrive , teraz tylko nie wiem czy nastawnik czy rozdzielacz


Dam znać po rozwiązaniu problemu

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać szczegółowo jakie miałeś objawy szarpania, w jakim zakresie prędkości, przy skręcie, czy przy nierównościach również? Odłączałeś wtyczkę xdrive i problem znikał?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam

 


Szarpanie takie lekkie , przy obciążeniu , szczególnie przy 4 biegu i wyżej , przy skręcie nic nie szarpalo . Wtyczka wypięta, brak szarpania


Odepnij wtyczkę, 5 minut roboty i zobaczysz czy są zmiany

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.