Skocz do zawartości

Zużycie oleju BMW E60 3.0d lci


Arti882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam takie pytanie posiadam bmw E60 3.0d 235km i silnik bierze mi jakieś 1l do 1.5l max oleju na 10tys , jazda to 70% miasto jak na razie i 30 trasa. Olej to motul x-clean + 5w30 przebieg 265tys. Mój mechanik mówi że to i tak mało i silnik mam zdrowy ale pomyślałem że zapytam się jeszcze użytkowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to możliwe aby silnik nie spalał oleju, a w szczególności w turbodieslu gdzie leje się olej przez odmę i turbo to zasysa go i spala...

Dodaj jeszcze pierścienie które zawsze przepuszczają jakiś % oleju i to wszystko również zależy od stylu jazdy, temp silnika itp.

w każdej serwisowej książce jest jasno napisane, że silnik spala x jednostek na 1000 km tak na 1000 km i jest to norma i nikt nic z tym nie zrobi i tak ma być.

Problemem jest kiedy auto zaczyna dymić i chlać olej tak jak paliwo..


U mnie spala bardzo podobnie około 1 może 1,5 l na 10 tys km

A zapewne tam komu oleju nie ubywa po dużym przebiegu to ręczę, że zapewne ten poziom wyrównuje ropa przelana do cylindra i użytkownik myśli, że jego silnik nie spala oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to możliwe aby silnik nie spalał oleju, a w szczególności w turbodieslu gdzie leje się olej przez odmę i turbo to zasysa go i spala...

Dodaj jeszcze pierścienie które zawsze przepuszczają jakiś % oleju i to wszystko również zależy od stylu jazdy, temp silnika itp.

w każdej serwisowej książce jest jasno napisane, że silnik spala x jednostek na 1000 km tak na 1000 km i jest to norma i nikt nic z tym nie zrobi i tak ma być.

Problemem jest kiedy auto zaczyna dymić i chlać olej tak jak paliwo..


U mnie spala bardzo podobnie około 1 może 1,5 l na 10 tys km

A zapewne tam komu oleju nie ubywa po dużym przebiegu to ręczę, że zapewne ten poziom wyrównuje ropa przelana do cylindra i użytkownik myśli, że jego silnik nie spala oleju :)

 

Dzieki kolego , już nie będę sobie tym głowy zaprzątał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.