Skocz do zawartości

Brak sterowania szybami/lusterkiem


bydlaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

kupiłem E39 530d i mam dziwny problem. Lewe drzwi sterują tylko lewą przednią szybą i lusterkiem. Nie działa kontrola pozostałych okien i prawego lusterka. Wszystkie pozostałe okna działają, jeśli użyję przycisków na dzwiach, ale centralka w dzwiach kierowcy nie ma na nie wpływu. Prawe lusterko się podgrzewa, ale nie mam nad nim żadnej kontroli.

Rozebrałem drzwi - wszystkie kabelki ok, konsola z przyciskami również (zakładałem inną na 100% sprawną)....

Świeci mi także poduszka, a komp pokazuje, że to problem poduszki w drzwiach... co może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, ale u mnie nie działał też centralny zamek. Po godzinach samodzielnych kombinacji oddałem samochód do elektryka i na drugi dzień odebrałem sprawny. Zapłaciłem za tą przyjemność około 200PLN, z tego co wspomniał elektryk, padł u mnie jakiś przekażnik.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A centralny Tobie działa( zamyka z klucza całosc) Moduł sterownika z drzwi kierowcy komunikuje sie z resztą po szynie P-BUS - przewód niebiesko-czerwony.

 

a widzisz.... nie działa central. pilot w kluczyku zamyka wszyskie drzwi bez kierowcy, a zamknięcie drzwi kierowcy kluczykiem nie powoduje zamknięcia pozostałych...

myślisz, że gdzieś ten przewód jest przerwany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz polaczenie przewodu niebieski/z czerwonym idacy z modulu drzwi kierowcy(czarny 18-pinowy wtyk) z modułem głownym (za schowkiem przed pasazerem poziomo mocowany modul ,26-pinowy biały wtyk). Jak cos pisz na priv.

 

oczywiscie było tak jak mówisz... nie łączyła wtyczka w dzwiach, a dokładnie był ułamany, zaśniedziały pin ;)

zrobiłem mały mostek i wszystko lata

 

dzięki & pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpinam się pod ten wątek choć jest juz stary.

Mam podobny problem. Nie działa mi "elektryka" w drzwiach pasażera, szyba, lusterko, centralny. Wiem juz że trzeba szukać pomiędzy sterownikiem a drzwiami ale nie mam schematu elektrycznego. Może ktoś by mi podpowiedział jakie kolory kabli trzeba sprawdzić.

 

Pozdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.