Skocz do zawartości

Bmw 118D Wyciek ze skrzyni + inne problemy


karol1414

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj podczas pierwszej wymiany oleju od czasu nabycia pojazdu zauważyłem, że trochę jest ulana skrzynia od spodu w okolicach korka jak na zdjęciu. Tylko nie przemyślałem i najpierw wytarlem a później była fotka. https://zapodaj.net/aaf9627118f2d.jpg.html


Są jeszcze inne problemy które nie pozwalają spokojnie spać, mianowicie 1. Gdy samochód trochę się rozgrzeje zdarza się mu lekko poszarpywać lecz ustaje po niedlugiej chwili, nie jest to za każdym razem ale drażni mnie to.

2. Sporadyczny stuk, jakby osłona stukala o jakiś element, również nie występuje to zawsze ale przeważnie gdy na 2, 3 biegu dodaje się gazu z niskich obrotów.


Poradzicie coś chłopaki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witaj na forum.

Mala uwaga dla poczatkujacego, musisz byc bardziej precyzyjny jesli szukasz odpowiedzi.

1. Poszarpuje: mechanicznie? silnikowo? Co przez to rozumiesz?

2. Stuk: gdzie? przod? tyl? srodek? strona, lewa? prawa?

3. Wyciek jak wyciek. Nie ma co radzic, trzeba skrzynie rozebrac i uszczelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie silnikowe, jakby delikatnie przerywal. Jadę autko trochę się rozgrzeje i tak co kilka sekund delikatnie szarpnie jakby przerywał, wygląda na to że po większym rozgrzaniu ustaje.

Słyszalne stuki w okolicy nóg kierowcy, tunelu srodkoweg, takie metaliczne, gdy np 3 bieg 1.5k obrotów i nagle bez redukcji chciałbym przyspieszyć

Z tym wyciekiem to absolutnie nie pojawiło się nic w miejscu połączenia skrzynia-silnik czy też innym gdzie są uszczelki tylko właśnie przy tym korku jak na foto. Czy tam jest podkładka miedziana lub inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Silnik - diagnostyka . Ogólnie to czujnik wałka rozrządu pewnie błąd . Wymiana czujnika .


Korek dolny skrzyni dobrze jest kupić nowy . Ma on zintegrowaną uszczelkę w sobie . W zasadzie dwa korki trzeba by kupić ale ja włączyłem tryb cebula i kupiłem jeden i dolny zmieniłem . Ten z boku stwierdziłem że zmienię jak będzie się pocił . A nie ma jak bo jest nad poziomem oleju . W razie czego mogę go na placu podmienić bez zlewania oleju .


Te stuki to nie powiem Może zawias , może luźne sanki . Można sobie szukać rok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten nieszczęsny korek dostane gdzieś w internatach bo nie bardzo mogę znaleźć, czy tylko aso?

Z tym szarpaniem to myślałem jeszcze, że może coś egr szwankuje, ale czy dobrze myślę to nie wiem. Bo przy uszkodzonym czujniku wałka to pewnie check engine by wywaliło a u mnie nic.

Do tych stuków znalazłem film na youtube, identycznie jak u mnie tylko inne zakresy obrotów silnika https://www.youtube.com/watch?v=ex0-4bhFGT8

Najlepiej słychać tak od 0:20,czy to rozrząd?

Chciałbym podjechać do jakiegoś miechaniora ale u mnie w okolicy to praktycznie nikogo nie ma, znaczy są ale bardziej wymieniacze niż mechanicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.