Skocz do zawartości

F30 320d świst przy obrotach 2000+


mua123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Samochód: 320d xd

Przebieg: 82000


od jakiegoś czasu moja f30 zaczęła świszczec. Dzieje się tak przy obrotach ponad 2000 podczas jazdy. Przy neutralu świst nie występuje. Moc bez zmian. Byłem ostatnio w ASO na wymianie chłodnicy egr, poprosiłem żeby sprawdzili czy to nie turbina i z komputera nie było żadnych błędów + organoleptycznie sprawdzili i mówią, ze nic nie wskazuje żeby było z nią coś nie tak.

Stwierdzili, ze świst słychać z nawiewów czyli prawdopodobnie coś od silnika. Dostałem informacje, ze do dalszej diagnozy i żeby jeździć dalej.


Macie pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z tym, że gwizdanie występuje też na Neutralu od około 1600 obrotów, również przy odpuszczaniu gazu ale tylko na zimnym silniku. Moc jest, nie dymi, nie ma błędów, chociaż po nasłuchiwaniu pod maską dźwięk wyraźnie dochodzi z okolic turbo... Już sam nie wiem czy coś z tym robić :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć jakie powinny być wartości doładowania ? Z tego co obserwowałem na apce bimmerlink przy spokojnej jeździe w mieście ciśnienie doładowania wynosiło 1.0-1.7 bar, natomiast przy jeździe po autostradzie 1.7-2.2 bar. Czy takie wartości są optymalne ? Próbuje wykluczyć turbinę bo coś śwista mi pod maska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety u mnie poleciała turbina. Wczoraj rozebrali dokładnie auto w ASO i okazało się, że urwała się jeden łopatka. Auto miało moc i nie było najmniejszego problemu z jazdą.


Sprawdzają czy urwany element jeszcze nie narobił dalej jakiegoś dziadostwa. Można powiedzieć masakra przy przebiegu 80 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.