Skocz do zawartości

Regeneracja maglownicy czy zakup nowej?


agata1990

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszosc maglownic mozna zregenerowac za pomoca zestawu naprawczego. Koszt zestawu to okolo 120zl plus wymiana w ASO 600zl. W niezaleznym serwisie mozna taniej. Maglownice w F3x stounkowo szybko sie zuzywaja wiec ciezko powiedziec czy lepiej kupic nowa czy regenerowac. Jesli juz nowa to napewno nie w ASO, chyba ze pieniadze nie graja roli.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Niestety w naszej nie da się skorzystać z zestawu naprawczego... Pytam jak to jest z tą regeneracją ? czy opłaca się ją robić ? Jak z żywotnością po regeneracji? według części do bmw nasza maglownica 2600 także chyba tragedii `jak za nową nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.


Mam chyba problem właśnie z przekładnia kierownicza w BMW F31

Byla rok temu na wymianie śrub mocujących.

Jakiś czas temu gdy skrece kierownica w lewo i wyłącze silnik i ruszam energicznie lewo/prawo to czuć luz i słychać stukanie, przy włączonym silniku czuje tylko luz jak jade wolno po kostce i ruszam lewo prawo.

Przy hamowaniu z większych prędkości powyżej 100kmh tez lata kierownica.

Sprawdzone cale zawieszenie na szarpakach i u 2 mechaników, 0 luzów. Przebieg 148k

Czasami jak jade autostrada to czuje jakby sie tak zaciela i musze mocniej szarpnąć żeby reagowała tak jak ja chce, tak jakby przeskakiwanie, jakby w koleinach ale nie to samo.


Mechanik mówi ze przekładnia, auto na podnośniku, kola w gorze i ja w aucie kierownica lewo/prawo i słychać stuki z maglownicy, stetoskopem slychac stuki ze środka maglownicy.


Po dłuższej trasie udało mi sie nagrać filmik jak te stukanie wyglada przy ruszaniu kierownica lewo/prawo. Nie zawsze tak stuka mocno, w tym przypadku było ekstremalnie, wszystko zależy od tego jak auto stoi czy z gorki, na podniesieniu albo prosto. Drugi raz nie udało mi sie az takich stuków wyłapać (glosnych) ale jednak dalej sa i je slychach.


https://youtu.be/jzRqK1kfd4o


Zamówiłem nowa przekładnię, tylko czy napewno to będzie to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.