Skocz do zawartości

Problem z szybą - wypada z prowadnicy


BMW-patrol

Rekomendowane odpowiedzi

Nop tak ale zakup spinek nie rozwiaze problemu, poniewaz dalej beda pekac. Milaem ten sam problem, na poczatku proponuje dobrze oczyscic szyny i nasmarowac ja czyms, brat mi tak zrobil w aucie tylko nie wiem co to bylo, cos jakby wazelina. no nie wiem, nastepnie trzeba dobrze ustawic metalowe chwytaki w plastik, jesli krzywo bedzie to nie ma bata , musi wtedy pekac i tyle. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .ja w mojej czarnulce mialem podobny problem jak kupilem sobie owiewki na przednie szyby.po wlozeniu owiewek bylo za malo miejsca na szybe podkrecilem za mocno i spinki pekly i szyba wpadla na dul wypadajac z prowadnic.powem ci co zrobilem kupilem nowe spinki w sklepie koszt jednej to 10 pln. kupilem smar grafitowy koszt tez kolo10pln nasmarowalem prowadnice oraz gluwki przy mechanizmie kture sie wciska w spinki oraz ta aluminiowa listwe ktura jest przymocowana do szyby.wsuwasz w nia spinki puzniej musisz trafic szyba w dwie prowadnice .ta od strony klamki jest prawie nie widoczna i druga od strony lusterka sam tego nie zrobisz ktos musi trzymac ci ta szybe a ty musisz dosyc pokombinowac zeby trafic w obie prowadnice bo jesli nie to spinki beda pekac a szyba bedzie ci spadac jak juz trafisz w te prowadnice to dopiero popusc zawleczki na spinkach i wcisnij te gluwki z mechanizmu w spinki zazun zawleczki i musi byc dobrze,.ja przesmarowalem sobie jeszcze prowadnice calej szyby silikonem w sprayu.ale jest tez mozliwosc ze masz krzywe ramie z mechanizmu.ja kupilem z alegro elektryczne mechanizmy z takim krzywym ramieniem ale kombinerkami dalem rade podprostowac.jak pierwszy sposub nie pomorze to musisz rozwiercic nity mocujace mechanizm do drzwi i wyjac go i obejrzec tak tylko zobaczysz czy jest jakies ewentualne skrzywienie czy nie i wyprostujesz je tez tylko po wyjeciu.powodzenia.daj znac jak ci poszlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale krzywy krzyżak to efekt pęknięcia spinki i wylotu szyby z prowadnika. Miałem to u siebie, ostatecznie jak je zmieniłem (suwaki) i wyjałem krzyżak prostując go to problem znikł. Mam nadzieję że na długo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.