Skocz do zawartości

BMW E90 320i 150KM, dodawanie i puszczanie gazu


Maniek05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z racji tego, że poprzedni post został zablokowany, wrzucam ponownie mój problem ponieważ przeszukałem forum i nic nie znalazłem na ten temat. A więc przy gwałtownym puszczeniu i dodawaniu gazu czuć lekkie szarpnięcie autem jak również obrotu delikatnie się zawahają (delikatnie jak się odpuszcza/dodaje nic), byłem u 3 mechaników (dobrych) i jeden mówi że wszystko sztywne i nic nie widzi, pozostałych dwóch twierdzi, że ten typ ma tak przez valvetronica. Sprawdzane było wszystko w aucie, gumy ok (prócz łącznika - bardzo delikatnie spękany) podpora nie ma luzu, prócz błędu kata nic nie ma na kompie.

Moje pytanie czy ktoś ma podobnie ? Czy łącznik ma taki wpływ? Ponieważ chce wymienić łącznik i podporę zapobiegawczo. Dodatkowo nic nie stuka/puka po odpuszczeniu gazu i dodaniu, żadnych wibracji. Wkurza mnie to niesamowicie, traci się na komforcie przez to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stuków brak, cisza totalna. Co do błędku kata to standardowy w tych silnikach (nie pamiętam kodu) sondy są wporządku pod sprawdzeniem. Zastanawiam się jeszcze nad poduszkami skrzyni bo przed zmianą sprzęgła mi konkretnie waliła dwumasa i może jakieś gwinty zerwało a poduszki mogą być całe, co myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.