Skocz do zawartości

E90 328 xi problem przy ruszaniu na skreconych kolach


Devileyes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Mam problem z autem mianowicie przy ruszaniu na skreconych kolach czuje takie jakby zrywanie przyczepnosci/przeskoki doslownie 3-4. Nie wystepuje to zawsze ale prawie zawsze. Niezaleznie czy skrecam w prawa czy lewa strone. Wystepuje tylko przy ruszaniu lub gdy auto wolno jedzie. Bledow nie ma, kontrolki sie nie zapalaja. Opadaja mi juz rece bo nikt nie potrafi wskazac przyczyny. Zmieniane opony, robiona zbieznosc, wymieniane tuleje wahaczy przod, teraz na tapecie jest ze moze to przegub/y(gumy w stanie nie naruszonym ale umowiony jestem zeby to sprawdzic). Mam do Was pytanie czy sa dostepne same przeguby do tego auta ewentualnie gdzie je kupic lub jak znalezc bo wedle katalogu trzeba zamawiac cale polosie....koszt 3000 pln za strone....prosze pomozcie bo spac przez te auto nie moge:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przed wymianą półosi dobrze posprawdzaj zawieszenie, w szczególności czy wszystkie śruby są podokręcane. Miałem postukiwania przy skręcaniu jak nie dokręciłem śrub po wymianie amortyzatorów. Są jakieś zamienniki półosi z tego co wiem, ale chińszczyzna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą półosi dobrze posprawdzaj zawieszenie, w szczególności czy wszystkie śruby są podokręcane. Miałem postukiwania przy skręcaniu jak nie dokręciłem śrub po wymianie amortyzatorów. Są jakieś zamienniki półosi z tego co wiem, ale chińszczyzna.

 

Amorki z przodu nie byly ruszane, chyba ze tez juz z nimi cos nie halo. Zamienniki znalazlem polosi ale moze mozna wymienic ew sam zewnetrzny przegub? W kazdy razie dzieki za rady i czekam na inne madre glowy, moze ktos trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na pewno można jesli jest rozbierany. Ogólnie nie mam dedykowanego „zamiennika” ale często jest tak ze sam przegub pasuje od innego modelu z xdrive różni się długość ośki. Musiałbyś mieć wyjęty zmierzyć średnice, długość oraz ilość zębów na frezie. Bardzo możliwe ze pasują naprzemiennie przód z tyłem. Widziałem na aukcji dostępny przegub zewnętrzny xdrive od e60. Sporo jest ich również od serii x kwestia pomierzyć


A czy występują wibracje podczas przyspieszania ? Przegub zewnętrzny będzie tak charakterystycznie klikał, wewnętrzny będzie generował wibracje przy przyspieszaniu szczególnie ma kręconych kołach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Podczas jazdy na wprost brak jakichkolwiek obajwow jedynie wlasnie takie przeskakiwanie(nie stukanie) podczas ruszania na skreconych kolach lub gdy jade bardzo wolno i zauwazylem ze wystepuje to chyba jednak tylko w jedna strone(lewa) przynajmniej takie sa odczucia a skrecajac w druga(prawa) jest to moze odczuwalne w 5% tego co lewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.