Skocz do zawartości

Poprawne oprogramowanie po wymiania sterownika


Lustek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


E60. Wymieniona została skrzynia automatyczna z mechatronicą. Od tego czasu auto dziwnie zmienia biegi. Podejrzewam oprogramowanie.

Jeśli zrobię update ZUSB to WinKFP podpowie mi nowy numer ale w obrębie tego samego oprogramowania.

W jaki sposób znaleźć prawidłowy ZB numer dla danego silnika?


Czy przypadkiem ISTA P w planie nie pokaże mi tego poprawnego numeru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z takim rozumieniem sytuacji szkoda mi tych klientów, którzy oddają swoje auta "specjalistam" którzy pojęcia nie mają o bmw z takimi pytaniami i szukającymi pomocy na wszystkich forach zagranicznych w celu dokonania naprawy. Jest to moralne dno i utopia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jestes w branzy wiec wchodzimy na te same strony.


Akurat tu jestes w bledzie bo nie mam takiego auta. To jest przyklad ktory ma mi wlasnie pomoc zrozumiec ten konkretny przypadek. Odswiez bufor i zerknij jeszcze raz na "zagraniczne forum".


Kojarze cie doskonale bo udzielasz sie dosc duzo. Masz na pewno wiedze. Masz tez autohexa ktory zrobi wszystko za ciebie i nie musisz sie martwic o to co ja w moim przykladzie.

Ale postaraj sie zrozumiec ze nie wszyscy wiedza tyle co ty i nie maja takiego sprzetu co ty.

Chcesz pomoc to super, mozesz mnie nawet "zbesztac" byle by choc troche mnie to nakierowalo na rozwiazanie.


Nie mialem jeszcze niezadowolonego klienta, nie uwalilem tez zadnego auta. Idac twoim rozumowaniem to powinienes sie cieszyc z takich laikow jak ja....nakrecamy ci klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz tez autohexa ktory zrobi wszystko za ciebie i nie musisz sie martwic o to co ja w moim przykladzie.

Sorry,ja nie mam tego dziadostwa i nie potrzebuje tych wątpliwych zabawek , nie lubię bezmyślnie naciskać przyciski.

Trzeba po prostu rozumieć jaka cyferka i literka odpowiada za ten czy inny parametr dzialania bmw, rozumieć jaka jest struktura tego czy innego wsadu i td. To co pytasz w tym temacie - to minimum dziwi , bo to jest podstawa cos naprzyklad jak dzieciaki zapierd///laja do żłóbka. Tak że wiele argumentów mimo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie naprawde podziwiam bo masz wielka wiedze, to nie ma watpliwosci. Masz tez ciety jezyk i wieku to moze przeszkadzac...mi nie:)

Byc moze wystarczy ci tylko hexedytor i odrazu wiesz co przestawic zeby zmienic power class, haslo klucza, isn, sk itp.


Ale wracajac do mojej sprawy, podpowiedz tylk czy rozwiazania mam szukac w kmm_sg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wiesz co przestawic zeby zmienic power class, haslo klucza, isn, sk itp.

naprawde wiem, nie jest to żaden problem, częstotliwość w cas też mogę zmienić. Wszystkie CAS i fem/BDC (F seria), STERWONIKI SILNIKA , przebieg w nich, power class, vin isn - to już przeszłość , w której już jest nuda i nie ma co tam robić już. MD1\MG1 też ogarniam , niema co tu ukrywać - dokladnie wiem adresy isn i td , jak to zmienić. Dlatego u mnie takie ceny wysokie i maszyny u mnie długo nie zatrzymuja sie w robocie. Ten, kto to zrozumiał o czym u mnie chodzi ten zaczął ze mną pracować już od dawna. Kto nie rozumie jeszcze - ten w dalszym ciągu szuka wczorajszy dzień.

Ale wracajac do mojej sprawy, podpowiedz tylk czy rozwiazania mam szukac w kmm_sg?

kmm_ATSH

kmm_SG

Edytowane przez temsky740
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.