Skocz do zawartości

F20 N13 hałas 1700-2000obr.


Krieger

Rekomendowane odpowiedzi

Mam F20 116i 2012r z silnikiem N13.

Auto normalnie chodzi żadnych spadków mocy itp.

Problem jest z hałasem, grzechotaniem w silniku ale tylko w zakresie od około 1700obr do 2000obr. Powyżej 2000obr hałas momentalnie znika

Dźwięk jest raczej z okolic rozrządu. Kompletny rozrząd był robiony w ASO ok 60 000km temu wiec już może być czas na niego. Nie ma jednak żadnych niepokojących dźwięków przy odpalaniu. Mam wrażenie, że na zimnym silniku hałas w zakresie 1700-2000obr jest cichszy, robi się głośniejszy po lekkim rozgrzaniu, przejechaniu ok 1km.

Źródłem hałasu może są koła zmiennych faz rozrządu a nie sam łańcuch? Jaka mogłaby być tego przyczyna hałasu tylko w tym zakresie obrotów?

Kilka miesięcy temu był wymieniany w ASO elektrozawór zmiennych faz rozrządu ale nie wiem z jakiego powodu.

Jakieś pomysły skąd, no i ewentualnie z jakiego powodu ten hałas?


Pozdrawiam i liczę na jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym samym silniku?

To jest N13 czyli inaczej THP z grupy PSA. Ten typ tak miewa niestety :( Szczególnie przy rzadkich wymianach oleju wg zaleceń BMW. W tym aucie był wymienny już ra przy 58 000km.

Mówię o dokładnie tym samym silniku. 118i 2012 rocznik 170KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Problem rozwiązany. :D Wymieniony rozrząd razem z kołami zmiennych faz. Hałasowało najprawdopodobniej któreś z kół. Nie jestem specjalistą ale chyba w tym zakresie obrotów jest największe przestawienie. Zaczynało hałasować dopiero gdy olej rozgrzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.