Skocz do zawartości

Spalanie BMW X3 F25


JarosBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tylko.

Kolego JarosBMW.

Spróbuj zatankować auto do pełna i skasuj wskazania średniego spalania aby pokazywał od początku. Dziwnym jest aby komputer przekłamywał aż o 8 litrów jak piszesz. Daj znać czy rozwiązałeś problem. Pzdr.

 

Wracam po dwóch latach, auto nadal spala 17/19 l na 100km głównie po mieście. przyzwyczajenie do wygody jaka daje mi X3 pozwoliło zapomnieć o koszmarnym spalaniu. Wracam z tematem bo być może coś w tej sprawie ruszy i w przyszłości pomoże innym użytkownikom.

Serwis w Tuczępach oczywiście polecam. Właściciel czyli Mariusz nie stwierdza nieprawidłowości, komputer nie pokazuje błędów.

Teraz kwestia oleju. Po jego wymianie przejechałem 8 tyś i oto informacja z pokładu "uzupełnij olej w silniku" i tak już drugi raz. Uwielbiam to auto ale chyba czas się rozstać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam silnik 3.0 benzyna 35i z 2016. Średnie spalanie 11,8 po górkach i mieście. Na trasie średnia prędkość 160-180km/h i spalanie ok13-14 litrów. Przy prędkości 100-120 km/h zejdę do 9-10 litrów ale nie kupiłem takiego samochodu żeby jeździć 90km/h.

Normalne spalanie kolego. Auto waży 1870kg, 2 turbiny, napęd 4x4, 306koni i do tego 3 litry potrzebują paliwa. 12 l/100km uważam za normalne zużycie. Pzdr.

 

Moja Becia 3,0 benzyna 35i spala po mieście 19 l, na trasie przy prędkości 120 km/h spalanie na poziomie 15,5

Tankowanie 300 zł , przejechane 350 km w trybie mieszanym, to jest masakra. Wizyta w autoryzowanym Serwisie BMW w Tuczępach u Mariusz Ptak pewnie wyjaśni mi wszystko.

 

Wizyta w serwisie pomogła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki N55 tyle palą w rodzinie są dwa w e90 i f30 oba po mieście palą 16 i spokojnie można zejść do 12-13 w mieście i 8-9 na trasie tylko ciężko tak jeździć, X3 28i przy ciężkiej nodze spala mi w mieście 16L. Jak chcesz żeby mniej palił zadbaj o serwis, wymień cewki, świece, sondy w katalizatorze (obie) oraz z testuj zawór PCV - jak zepsuty wymiana pokrywy i będzie palić mniej ... a o ile to zależy od ciebie :D . Wszystko jest na zagranicznych forach.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 5.02.2020 o 13:25, lukasz_BMW napisał(a):

Moje 2.0 D xdrive 184 KM.

Spalanie przy jeździe:

100km/h około 5.5 litra

120/h około 6.5 litra.

140/h około 8-8,5 litra.

160/h powyżej 9 litrów

pomiary na odcinku 100 km przeważnie na tempomacie na drodze ekspresowej.

Cześć. A jakie masz spalanie w cyklu miejskim?

Jeździłem wcześniej BMW750d F01 z 2014 i spalało mi w mieście 10-11 l/100.

Teraz kupiłem X3 2.0 D f25 czyli takie jak Twoje i spalanie mam podobne 10,5-11,0/100 km.

Spalanie w trasie jest podobne do Twojego ale w mieście wydaje mi się że pali stanowczo za dużo.

Dodam że nie mówię o jakiejś super dynamicznej jeździe 🙂

 

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.