Skocz do zawartości

Wymiana sprężyn BMW E60 MPakiet


Sawis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Pękła sprężyna z przodu i zabieram sie do wymiany, jestem ogarniety mechanicznie, przeprowadzałem taka wymianę w kilku innych samochodach o mniej skomplikowanej budowie, chodzi mi tu o brak w nich stabilizatora i prostsza budowe kolumny. Mojepytanie do was czy wymiana sprężyny przedniej bedzie wykonalna w garazu nie posiadając podnośnika i klucza udarowego? Moje obawy dotyczą czy stabilizator nie bedzie prężył przez to ze auto bedzie podniesienie jedna strona, a dwa to odkręcenie nakrętki mocującej kielich/poduszke amortyzatora, widziałem ze jest tam dostęp praktycznie tylkokluczem udarowym , nie ma miejsca zeby nałożyć klucz płaski i skontrować torksem. Doradźcie co robic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizator jest luźny nawet jak uniesiesz jeden bok auta, aby wyjąc mc persona musisz albo go rozpiąć przy wahaczach przy kołysce i wtedy wyjmujesz mc persona z wahaczami lub odkręcasz nakrętki od sworzni i ściskasz ściągaczem mc persona wyjmujesz go ze zwrotnicy a potem rozluźniasz aby poluzować nakrętkę nad kielichem a jak poluzujesz, to sprężynę ściągasz i odkręcasz.. bez narzędzi jak udar podnośnik robota na min pół dnia lub cały dzień jak coś nie dokręci się od razu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podaj vin to odbiorę ci sprężyny.


Na YouTube masz filmik od autodoc jak wymienić sprężyny

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.