Skocz do zawartości

Niestabilność auta w trakcie prowadzenia


moniaa12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miesiąc temu zakupiłam BMW E87. nie miałam wcześniej do czynienia z tą marką więc nie ukrywam, że jestem "zielona" ;) Problem mój jest taki, że auto w trakcie prowadzenia na nierownościach typu koleiny jest bardzo nie stabilne, nie ma mowy o utrzymaniu auta jedną ręką , jazda polega na ciągłym kontrowaniu, trzymaniu siłowym auta obiema rekami! Po zakupie wymieniłam wszystkie amortyzatory + łączniki stabilizatora, zawieszenie jest ok, opony mam letnie roz. 205/55/16 w dobrym stanie. Słyszałam, że te autka mają sztywne zawieszenia. jeździłam wieloma markami i nigdy nie miałam takich problemów z utrzymaniem auta na drodze! Pytanie, czy to w tym modelu normalne? Nie ukrywam, że jestem trochę przybita... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cos masz nie tak. Ja w swoim mam szersze opony, bo 225/45r17 i nic się nie siłuje. Jedynką jeździ żona, całe 53kg wagi i nie ma problemu. Ma też zimówki 205/55r16 i też luzik.

A te opony to nie są jakieś stare kapcie. Miałem taki przypadek że na takich dojechanych oponach letnich, strasznie rzucało moją E46 po asfalcie. Walka niesamowita była. Zawieszenie całe zrobione. Okazało się ze po kupnie nowych opon auto zaczeło normalnie jeźdźić. Może u ciebie będzie to samo. Podstaw zimówki jak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Koleżanko , jeśli reszte zawieszenia masz OK to zostaje sprawdzić ciśnienie w oponach i zbieżność.

Natomiast , jeśli nie jesteś pewna czy twoje zawieszenie jest sprawne to proponuję ci pojechać na stację diagnostyczną i tam za ok. 20,- ziko to ci sprawdzą.


Jeśli trafisz na dobry zakład to przed sprawdzeniem zbieżności diagnosta sam sprawdzi ciśnienie w oponach i przygotuje twoje auto do badania. Napewno musisz mieć pełny bak paliwa.


Pozdrawiam....

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek że na takich dojechanych oponach letnich, strasznie rzucało moją E46 po asfalcie. Walka niesamowita była. Zawieszenie całe zrobione. Okazało się ze po kupnie nowych opon auto zaczeło normalnie jeźdźić. Może u ciebie będzie to samo. Podstaw zimówki jak masz.

Potwierdzam słowa kolegi. To samo miałem zaraz po kupnie i przesiadce na e90. Na gładkim asfalcie nie było takiego problemu ale koleiny i wszelkie nierówności to była bezustanna walka z kierownicą. Nie czułem żadnego komfortu prowadzenia, cały czas pod kontrolą obie ręce na kierownicy. Jako, że nigdy wczesniej nie miałem takich problemów z żadnych innym autem byłem wściekły bo miało być tak luksusowo a tu udręka. Najgorsze to, że nie byłem pewien czy to wina szerokości opon (225/45/17) chociaż to nie jakaś przesadna szerokość czy taki urok tych aut. Zmiana na zimowe i szok, potem na wiosnę nowe letnie i nie to samo auto. Dopiero poczułem jak precyzyjny jest ten układ jezdny a prowadzenie w końcu stało się przyjemnością.

Także radzę podmień opony jak masz możliwość a jak nie pomoże to zbieżność do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.