Skocz do zawartości

Opony - BMW GT5 Gran Turismo 3.0d Xdrive


BMW535-313

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hej,


Gdzieś czytałem że dopuszczalna różnica to max +/- 1% obwodu zewnętrznego opony.

Jak kupowałem piersze opony po zakupie mojego GT, skusiłem się na używki pirelli rof (245/45 275/40 19). Mimo że bieżnik był taki sam, okazało się że skur... wulkanizował DOT opon. I tak jedna sztuka okazała się był przynajmniej kilka lat starsza (nawet miała inną strukturę wewnątrz). Jak założyłem auto szarpało przy przyspieszaniu. Po zmieżeniu okazał się że jest niższa o 8 mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bla bla bla z tymi kołami „zalecanymi” przez Bmw. Pitolenie. Jedyne czego się trzymasz to kalkulatora opona i 1% na + lub - w średnicy gdzie lepiej jest brać na + żeby przy zużywaniu nie było problemu. A kupowanie super hiper zalecanych opon przez Bmw z gwiazdka to brednie.


Dziwnie, że kupilem opony od lambo Huracan albo Gallardo ( nie pamietam) na tył szerokie 315 i odpowiednio dobrany przod (chyba 275) i auto jeździło tak 2 lata a to ze względu na felgi i hamulce od m5. Na gwarancji nic się nie doczepili i nic nie mówili, jezdzi już tak 4 rok z różnymi oponami NIE ZALECANYMI przez Bmw i działa. Grunt to dobry kalkulator opon i można wsadzać co się chce pamiętać tylko i wyłącznie o MAX. 1% różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.