Skocz do zawartości

E60 - Increased battery discharge


Rooofie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Od jakiegoś czasu po włożeniu kluczyków auto wita mnie komunikatem Increased battery discharge i prośbą o włożenie płyty z nawigacją. Nawet jeśli płyta z navi jest włożona (nie używam jej, po prostu płytka siedzi w środku) to i tak pojawia się ten błąd jakby auto jej nie odczytywało. Mam wrażenie, że auto po zaparkowaniu nie przechodzi w standardowy tryb spoczynku tylko DVD mieli w poszukiwaniu tej płyty. Za każdym razem resetuje się również godzina na wyświetlaczach, nawiewy również nie chodzą stabilnie.


Zbliża się zima i obawiam się, że po jakimś dłuższym postoju auto mi po prostu nie odpali - mam wrażenie, że już odpala gorzej niż zazwyczaj.


Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Można jakoś "wyłączyć" moduł navi?

Akumulator ładowałem niemal przez 24h, nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie bateria już kończy swój żywot, też tak kiedyś miałem w E60 ale warto sprawdzić czy wszystkie moduły usypiają się po 30 minutach. Sprawdź też czy masz akumulator zwykły czy w technologii AGM.


PS. A tak w ogóle to jakbyś wpisał to co jest w tytule do szukajki to byś znalazł wiele tematów z przeszłości z tym samym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No ale wg. regulaminu powinieneś swój problem opisać już w istniejącym temacie a nie tworzyć nowy.

Pierw trzeba być pewnym czy faktycznie któryś moduł się nie usypia, najłatwiej użyć programu Ista, jeśli nie masz to zwykłym miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.