Skocz do zawartości

Bmw f10 sedan 2010 3.0d 245KM dziwny dzwiek silnika


jasbrunet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki sam problem co ponizej na filmiku plus check sie zapalil czy mozna jezdzic? Na mechanika musze poczekac zawalony jest praca.Silnik nie stracil mocy jezdzi normalnie tylko podczas gaszenia jest taki objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czyli wrzucic P i zgasic silnik bez trzymania hamulca?zeby sprawdzic czy to ten zawor?

 

Na to wygląda ,że należy tak to sprawdzić......

Ale czy pedał hamulca chodzi ci ciężej.....???

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co wyczytalem rozne fora i filmiki prawdopodobnie klapa gaszaca silnik mi pada.

 

Dobrze by było abyś zaangażował do szukania źródła dźwięku jeszcze jedna osobę.

Myślę ,że udało by ci się znaleźć przybliżone miejsce awarii.

Jeśli chodzi o klapę gaszącą....... zastanawiam się co w niej jest takiego aby wydawałoby taki dźwięk. Wyposażona jest ona w silniczek elektryczny. Jego zadaniem jest otwieranie klapy. Za zamknięcie odpowiada sprężyna zwrotna. Podczas gaszenia, klapa się zamyka , lecz nie do końca.

Jeśli jest coś nie tak z układem elektrycznym klapy to będziesz miał błąd podczas sprawdzania auta kompem.

Klapa też bierze udział w wypalaniu DPF, w czasie tej procedury klapa zostaje zamknięta w celu wytworzenia wyższej temperatury. Myślę , że wtedy też słyszał byś podobny dźwięk.


https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-530d-lim/repair-manuals/11-engine/1VncLXnaLB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz nie brzeczy tak jak na filmiku ale jak go zgasze przez sekunde za telepie nim.Czek sie pali.Czekam na mechanika.A odglosy ewidentnie dochodzily z miejsca gdzie jest przepustnica i wtyczka ktora sie wpieta w przepustnice cala wibrowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.