Skocz do zawartości

check engine chwile po zakupie nowej e46 1.9 pb + lpg


hhh666

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,


kupilem dziś e46 1.9 z lpg stag.

Obejrzałem samochód z zewnątrz, przejechałem się, zabrałem na stację diagnostyczną. Było za późno więc nie podpięto pod komputer, sprawdzono resztę.

Wszystko pokrywało się z tym co mówił sprzedający - przednie opony do wymiany, ręczny do zrobienia, poza tym jakieś pierdoły typu światełko w kabinie i wycieraczka no i maska do zmiany bo lekko wgięta w wyniku uderzenia o hak.


Zdecydowałem się na zakup. Po miejscowości zrobiliśmy bmw jakieś 30km, żeby się przejechać, do bankomatu itp.

Później odrazu wracaliśmy 75km. Pod sam koniec zapalił się check engine i został do końca.

Zatankowałem inny gaz i inne PB trochę pojeździłem na samej benzynie i check cały czas obecny.


Szczerze jestem bardzo zaniepokojony. Jeżeli po przełączeniu na benzyne chceck cały czas jest to jechać z tym po prostu do warsztatu i wpiąć pod komputer? Czy też najpierw do jakiegoś gazownika.

Jestem laikiem ale samochodem jeździł również o wiele bardziej doświadczony kumpel i dla nas obojga samochód jeździ bardzo poprawnie. Nie dzieje się chyba nic niepokojącego.


Czy to może oznaczać jakieś bardzo duże problemy i wydatki typu wymiana całego dołu silnika? Bo zastanawiam się czy sprzedający po prostu czegoś nie zataił, nie wykasował checka i boje sie, że wpieprzyłem sie na minię.


Z gory wielkie dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Komputer z programem do bmw i błędy na początek, bez paniki to nie kontrolka ciśnienia oleju :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u kumpla mechanika. Podłączył pod komputer:


171 - Adaptacja mieszanki paliwowej poza zakresem

146 - Wypadannie zapłonów cylinder 2


dziś rano przed wyjazdem do mechanika check engine nie było. Nie zapalił się w ogóle, wszystko jest jak najbardziej ok. Jeżeli chodzi o 146 mówili że najprawdopodobniej trzeba zerknąć na świece. Jeżeli chodzi o check, prawdopodobne jest to że na samym końcu miałem naprawdę praktycznie zerowe ilości gazu i samochód brał już sam syf + zła jakość gazu. Zalecono mi dolanie xeramic dodatek do benzyny.


Natomiast:

zauażono, że silnik dziwnie chodzi na samym początku, trochę klekocze. Po chwili wszystko wraca do normy. Poprzedni właściciel również potwierdził, że coś takiego miało miejsce. Powiedziano mi, że nie ma to wpływu na stan techniczny pojazdu i że mogę spokojnie z tym jeździć i zrobić za jakiś czas.


i ostatnia sprawa: mój idiotyzm i tu proszę się nie śmiać tylko pomóc :D :lol:

parkowałem. Wszystko ok, mały odstęp przed krawężnikiem. Zmęczenie, stres, skupienie na wiadomościach spowodowały, że wrzuciłem 1 bez sprzęgła na włączonym silniku.. samochód lekko "bujnął". Nie czułem uderzenia ani nic takiego, ale sprawdziłem w jakiej bylem odległości i zauważyłem, że przy krawężniku leżą dwie części: jakaś gumka i plastik.


I teraz zastanawiam się czy to z podwozia mojej bety czy ktoś to zostawił..


Zderzak bez najmniejszej ryski czy skazy. (halogen i maska + grill były w takim tanie wcześniej)


Załączam zdjecia:

https://imgur.com/a/0LScKeL


https://imgur.com/a/aDj0b0x


czy to jest od mojej bety? Czy ja coś rozpieprzyłem na dzień dobry? :cry: czy też paranoi dostaje w nowym samochodzie. Mi się wydaje, że jest za daleko od krawężnika + to jest chyba część osłony, a ona jest raczej za zderzakiem (z tego co widze to ja jej w ogole nie mam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.