Skocz do zawartości

Niedziałający prędkościomierz


Mła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem z prędkościomierzem w mojej Bmw, otóż gdy jąkupiłem nie działał. Rozmontowałem całego, podpiąłem żeby zobaczyć czy działa do osobnego źródła prądu, i skończyło sie to tak że po przekręceniu zapłonu pokazuje 60 i nie działa dalej.

Poprzedni właściciel wspominał że przestał działać po wymianie skrzyni z automatu na manual. Tak więc, gdzie wpinany jest przewód od niego, do skrzyni ?? ma może ktoś jakiś schemat tego wpięcia, ogólnie schemat elektryki?? Ma ktoś pojęcie co moze być nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czujnik wyciągnałem, przetestowałem, nie działa. Podłączylem do prostownika 12v. Nie naliczało km na licznik. Wymieniłem całe zegary, działa dalej wszystko prócz prędkościomierza. Jak narazie czekam na przypływ funduszy, sprawięsobie nowy czujnik na most, choć przydałaby mi się odpowiedź czy da się jakoś kable od prędkościomierza wypiać poza podloczeniem już do zegarów, bo może są one odpiete :?: Wszystkie bezpieczniki, reszta elektryki wsio OK. Dziekuję za wszelkie sugestie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić wszystko z innym czujnikiem. Albo poruszać też kostkami z tyłu zegarów... ja też swego czasu miałem problem tego typu, że nie działał prędkościomierz bo paliło mi bezpiecznik. Okazało się że bezpiecznik pali mi się po podłączeniu anteny do radia. Nie wiem jak to możliwe do tej pory więc odpiąłem antene :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.