Skocz do zawartości

323i zmiana kierownicy jednonabojowej na dwunabojową


rzeszowbmwe46323

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że było już kilka razy na forum, ale nadal nie widziałem 100% odpowiedzi. Mam auto E46 323i 99r produkcji z taką kierownicą:

2d125eb94e2c98a6ff5310e0f623


Docelowo chciałbym założyć taką:


BMW-E46-E39-E53-KIEROWNICA-TROJRAMIENNA-AIRBAG


Przewody do multifunkcji kupiłem. Mam pytanie o poduszkę powietrzną (airbag). Czytałem, że może być problem - moja jest 1 nabojowa, a ta nowa tylko 2 nabojowa. Co to oznacza? Czy ncsem będę mógł dokodować nabój i jeździć bezpiecznie? Czy to jakieś januszostwo i nie da się zmienić kierownicy? Jak to wygląda w praktyce? Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czy pozostaje mi tylko dokupić taką kierownice jaką mam ale z przyciskami? Czy wtedy airbag mogę przełożyć z mojej czy ona również ma jakiś inny airbag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakbyś został przy starej to poduszka jest taka sama w wersji z multifunkcją. Jeżeli jednak będziesz zmieniał to uprzedzam, że ta nowszą jest mniej wygodna, ma cieńszy wieniec i przez to wydaje się większa. Porównywałem w tym samym czasie te dwie oraz m-pakietową, nowsza sportowa wg mnie jest najgorsza.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info odnośnie poduszki, przynajmniej zostanie taka sama. Ale gdybym się zdecydował na polift (która w sumie mi się bardziej podoba, ale nie miałem w ręku) to i tak pozostaje kwestia airbaga. Dziwię się trochę, bo jest dużo filmików od ludzi, którzy zmieniali kiere przedlift na polift i nikt nie wspomina o problemie z airbag. A po forach ludzie pytają i widzę, że jednak będzie problem ze zmianą.. Pytam kogoś kto już to robił i wie jak wygląda dokładnie sprawa. Nie chcę rzeźbić w aucie, jak się nie da to trudno.

Ciężko jednak znaleźć przedlift w bdb stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam jedną do obszycia z multi jakbyś chciał :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Też się nieco zagłębiłem w temat. Z tego co się dowiedziałem to trzeba by zmienić sterownik poduszek i wiązkę - choć nie wiadomo czy to by rozwiązało wątpliwości na 100%.

Próbowałem też przełożyć same wkłady poduszek z trójkątnej do okrąglej - nie da rady, inna budowa.


Ta przedliftowa nigdy mi się nie podobała, ale jak się bardziej zastanowiłem i ją zmodyfikuję tak jak chcę to w sumie da się ją lubić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.