Skocz do zawartości

Problem E90 Driving Stability ABS, Trakcja, Ręczny na żółto


domos112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem moja e90 328i w tamtym roku w październiku i na drugi dzień gdy rozłączyłem DTC i kola straciły przyczepność zapaliły mi się 3 kontroli ABS kontrola trakcji i hamulec ręczny na żółto. Auto odstało noc, kontrolki jeszcze świeciły po odpalaniu, ale po ujechaniu kilkunastu metrów zgasły i tak jeszcze było kilka razy w tamtym czasie. Później wszystko ustało aż do teraz, znowu wywaliło mi te kontrolki i znowu gasną i pojawiają się, nawet gdy jedzie się spokojnie na prostym odcinku drogi. Do tego pojawia się taka informacja na ekranie.

"Driving stability

Brake and drive control systems failure. Reduced braking and driving stability. Avoid hard braking. Have the problem checked by the nearest BMW Service".

Mechanik dzis połączył kompa i wyszlo cos ze błąd daje pompa ABS. Ale gdy błąd zgaśnie to ABS działa normalnie. Gdy blad sie świeci to nie ma ani ABSu, takze kontrola trakcji, jest rozlaczona. W czym moze byc problem? Silnik N51B30

f2f42cab615ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja pitole. Przecież kolega napisał, że kilka razy dziennie poruszany jest temat kontrolki ABS. Wklejane są kidy zdjęcia wystarczy tylko poczytać. Napisze kolejny raz.

Do wymiany jest zardzewiała koronka ABS. Jak nie zrobisz tego szybko to do wymiany też bedzie czujnik ABS. Koronka kosztuje koło 20 zł, czujnik to już grubsza kasa. Wymiana dość męcząca. Jak nie wierzysz, że to koronka to przeprowadź test. Przytrzymaj klawisz kontroli trakcji długo, aż wyłączysz wszystko. Wtedy nie będzie szarpać tylko że systemy ABS też będą wyłączone. A i zmień mechanika który widział kiedyś BMW i ma kompa typowo do BMW a nie uniwersalny. Ten post jest także do kolegi, który umieścil swój temat o trzech błedach ABS , kilka tematów niżej. Masz to samo.

Aaven nawet jak się ten temat przypnie to i tak nic nie pomoże :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.