Skocz do zawartości

e39 520i ciężko odpala po 5 dniach postoju


lukasz1992007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W sobotę przejechałem może z 15 km, zaparkowałem na parkingu i dzisiaj rano chciałem odpalić i pojechać do pracy. e39 odpaliła ale łechtałem z 3 minuty, jednocześnie pompując pedał gazu. Nigdy nie miałem takiego problemu z odpaleniem. Gdzie mogę szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to na początku wakacji. Prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej lub czujnik temperatury powietrza dolotowego, ewentualnie oba :) Ja u siebie od razu wymieniłem oba bo koszta są znikome, czujnik temp. pow. dolot. - ok 50 zł a czujnik temp. cieczy chłodz. - ok 30zl.


Teraz tak:


- Pierwszy czujnik ten od temp. cieczy ,masz w bloku silnika pod kolektorem, z przodu kadłuba silnika, spokojnie go wymienisz, wystarczy zdjąć ten przewód od odmy co wchodzi do pokrywy zaworów taki czarny plastikowy :) chyba, że masz ręce jak pudzian, to będzie problem z wsadzeniem ich pod kolektor :D. aha, zanim odkręcisz ten czujnik, musisz zlać trochę płynu z chłodnicy.


- Drugi czujnik ten od temp. powietrza dolotowego znajduje się w kolektorze w miejscu gdzie przykręcona jest przepustnica, a dokładniej jak patrzysz na miejsce, gdzie przepustnica łączy się z kolektorem, to ten czujnik wchodzi od dołu do kolektora zaraz za przepustnicą. da się go wymienić bez odkręcania przepustnicy od kolektora, tylko trzeba troszkę się pogimnastykować ,ale jeśli nie czujesz się na siłach, to lepiej odkręcić przepustnicę od kolektora. na tym czujniku jest taki przycisk blokujący, więc żeby wyciągnąć czujnik z kolektora (ciągnie się w dół) to trzeba wcisnąć właśnie ten przycisk.


To tyle, robota łatwa, lekka i przyjemna, no i satysfakcja gwarantowana :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.