Skocz do zawartości

BMW E87 116i nierówna praca


Keyy_MM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Występuje w moim BMW problem z bardzo nierówną pracą silnika. Około 2 miesiące temu wystąpiło przeskoczenie rozrządu. Został wtedy wymieniony łańcuch, napinacze, ślizgi, vanosy i wszystko ustawione na blokadach. Został jednak problem z nierówną pracą po odpaleniu zimnego silnika który ostatnio coraz bardziej się nasila. Po odpaleniu trzeba dodać gazu bo inaczej rytmicznie telepie silnikiem, traci obroty i gaśnie. Po rozgrzaniu jest dużo lepiej.


Z mojej strony podejrzewam vanosy lub czujniki. Czy jest jakiś skuteczny sposób jak mogę sprawdzić ich pracę? Dodam że odpięcie elektrozaworów nawet na pracującym silniki nie zmienia kompletnie nic.


Posiadam komputer oraz możliwość podpięcia. Jedyny błąd jaki był to 2DCF - (brak ruchu vanos/valvetronic??). Z góry dzięki za odpowiedź bo mechanicy nie mają pomysłów jak i ja też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro jest taki błąd a wszystko co podałeś zostało wymienione to mechanik nie ogarnął składania, udaj się na reklamację, jak nie radzi sobie to niech odeśle auto do kogoś kto zna te silniki.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winna okazała się odma olejowa. Po ściągnięciu węża i zaślepieniu go od strony pokrywy zaworów silnik chodzi równo.

Teraz moje pytanie czy ktoś ma dostęp do jakichś zestawów regeneracyjnych do tej odmy? Membrana od góry wygląda na dobrą (nie jest pęknięta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.