Skocz do zawartości

E46 - podłączenie wideorejestratora pod radio


Lobit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!


Zaznaczam że jestem raczej zielony w kwestii elektroniki itp więc proszę się nie śmiać ;). Mianowicie chcę podłączyć moją kamerkę samochodową pod kostkę od radia w aucie i chciałbym się upewnić czy zrobię to dobrze. Kupiłem dodatkowe gniazdo zapalniczki żeby podłączyć pod nią kamerkę i schować wszystko w schowku. Zależy mi na tym aby kamerka odpalała się po przekręceniu kluczyka. Pozycja nr 5 na schemacie to 'zapłon', rozumiem że tutaj podłączam kabel czarny'+'(?) Mam dwa kabelki od tego gniazda zapalniczki: czarny trochę grubszy, czerwony cieńszy. Ten cieńszy czerwony'-'(?) nie wiem za bardzo gdzie podłączyć. Pod dowolny minus na schemacie? czy może pod masę? Drugi myk który muszę zrobić to podłączenie jakieś bateryjki, akumulatorka czy kondesatora(?) który po odłączeniu zapłonu zasilał by jeszcze kamerkę przez jakąś max minute może dwie. Kamerkę kupiłem za 'flaszke' od znajomego dlatego że ma wadę: nie zapisuje ostatniego pliku po odłączeniu zapłonu. Gdy jest włączona i nacisnę odpowiedni przycisk na niej zapisuje bez problemu. Prawdopodobnie uszkodził się w niej tz 'superkondensator' który po odłączeniu zasilania pozwala na zapis ostatniego nagrania. Napiszcie co by tu zamontować żeby to banglało i jak to podłączyć :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.