Skocz do zawartości

BMW 525 D 2006 ,dziwny problem z automatem,coś ktoś ?


Spoko635

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,nie widzę działu ,,przywitaj się,, może słabo szukam,zatem robię to tu przy okazji.

Panie,Panowie.... od kilku dni czerpię przyjemność z jazdy 525 D 2006 automat. Aż do teraz :) Przejechałem ok 2000 km,wszystko było jak należy,a nawet lepiej. Jednak od dwóch dni,wariuje mi automat.

I to dosyć ,,dziwnie,, mianowicie: Przy zmianie biegu,zwłaszcza niskich,czasami zapala się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach. Czasami,dodatkowo wyskakuje komunikat możliwego uszkodzenia skrzyni,zawsze przy przepięciu w górę,zazwyczaj z 2 na 3,lub z 3 na 4 ,skrzynia zaczyna wariować,nie zmienia biegu,wywala kontrolka ABS,kontrolka wspomagania,hamulca. Pada wspomaganie. Zatrzymuję się,dzwignia na P,falują obroty. Gdy zgaszę auto,na chwilę wyciągnę kluczyk,wszystko wraca do normy. Co jeszcze ciekawsze,tuż przed tym cyrkiem,gdy mają się dziać te wszystkie cuda,gaśnie ekran środkowy,zawsze. Czasami nie mam gdzie stanąć od razu i jadę jeszcze chwilę,i po chwili ekran się zapala i wszystko wraca do normy. Cuda,dziwy :) Rozumiem że nikt z fusów nie wróży,jednak może ktoś miał podobną sytuację,mechanior zaufany poleciał do pl na urlop,a jeszcze nie spotkałem angola który by nie chciał wymieniać wszystkiego od razu :) Zatem czekam,jednak bardzo mnie frustruje owa sytuacja.

Mam nadzieję,że podpięcie do kompa coś pomoże. Za powiedzeniem ,,kto pyta nie błądzi,, zwracam się do was,może ktoś spotkał się z podobną sytuacją.

Dziś miałem wyjazd,jakieś 250 km w dwie strony,dopiero w drodze powrotnej maszyna zakaprysiła ze dwa razy. Gdy nie kaprysi,wszystko jest jak należy,zmienia płynnie,w czasie,bez szarpnięć.

Przy bardzo łagodnym traktowaniu jest ok,przy bardziej żywym przyspieszaniu,sytuacja pojawia się częściej.

Auto ma przelatane 250 tysi,ze sprawdzenia na stronach z MOT,wygląda że bez kręcenia :)

Nie mam pojęcia co,nie spekuluję,pytam

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To wygląda na problem z akumulatorem,

Sprawdź też ładowanie w ukrytym menu (opis znajdziesz na YouTube lub u nas na forum). Na wszelki wypadek możesz też odłączyć IBS

Zamiast jeździć na diagnostykę zacznij od kupienia kabla k+dcan do bmw i zainstaluj inpa


https://ibmw.info/produkt/interfejs-bmw-kdcan/

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź,zapomniałem dopisać że przed tymi cyrkami pojawiała się ikonka akumulatora . Teraz też się pojawia. Spróbuję jak kolega radzi,choć na początek muszę rozszyfrować te magiczne skróty :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... na początek muszę rozszyfrować te magiczne skróty :):)

Rozszyfruj, przyda Ci się a jest ich o wiele więcej

IBS inteligentny sensor baterii przy kleme minusowej, ciękie kable

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź ładowanie. Jeśli ładowanie jest dobre (w zależności od rodzaju akumulatora 14.3 - 14.7) to powinieneś dać radę ale może też zdechnac w każdej chwili. Na to nie ma reguły

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walki ciąg dalszy :)

Podładowałem akumulator całą noc,w aucie bez wypinania. Niewiele to dało,w okienku kontrolnym czarno,zatem do wymiany. Przed zakupem nowego,kolega podrzucił mi roczne aku 100 ah.

Zmiana,radio wreszcie gra na postoju :) Niestety objawy jakie opisałem nie ustąpiły. Jednak odkryłem jeszcze jedno,tym razem na postoju . Przy przegazowaniu do ok 2.5 tyś obrotów znowu cyrk z ekranem,i wywalanie komunikatów o ciśnieniu,abs,wspomaganie. do 2 tyś wszystko jest ok, gdy obroty wchodzą na ok 2.5 tyś i odpuszczam gaz,znowu cyrk. Tylko przy odpuszczeniu gazu tak się dzieje .Postanowiłem go podładować,stał sporo czasu w garażu. Po naładowaniu aku,cała noc,do autka. Przy przegazowaniu na postoju,objawy się nie pojawiły. Przy spokojnej jeździe do 2 tyś nic się nie dzieje.

Przy większym ,,ciśnięciu,, na gaz objaw pojawił się raz czy dwa w przeciągu kilu godzin. W czwartek wraca kolega mechanik,jestem umówiony na podpięcie do kompa. Jednak cholerstwo nie daje mi spokoju :) może jeszcze sprawdzić na nowym aku ? Jakieś podpowiedzi ? Dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Ponownie

Dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie,przydały się :)

Za poradą kolegów sprawdziłem ładowanie,okolice 14.3-14.7 skakało dosyć mocno. Maska do góry,i sprawdziłem ,,na oko,, co i jak. Okazało się że alternator jest zalany płynem,termostat erg(chyba) był uszkodzony,płyn wywalało na zewnątrz,dokładnie na alternator. Wymieniłem . W międzyczasie znowu pokazała się kontrolka akumulatora,zwyczajnie nie był odpowiednio ładowany. Po podpowiedzi kolegi z forum,postanowiłem wymienić regulator napięcia,jednak w sklepie nie mieli,ale mieli za to alternator :) kupiłem,i wymieniłem cały alternator. Kolega zrobił adaptację aku,i skasował błędy. Przy okazji coś z programem skrzyni. Efekt,autko jedzie jak należy,zero problemów. Cieszę się że tylko te bzdurki :) Panowie,dziękuję jeszcze raz,jeśli będziecie na wyspach,zapraszam na browara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.