Skocz do zawartości

[E39] M52 Czujnik ABS wariuje po wymianie - film


punisher20

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z ABSem. Pedał pulsuje podczas hamowania nawet z małej prędkości - zawsze. Po rozpędzeniu do ok. 60 km/h ABS przestaje działać i pojawiają się kontrolki. Błąd z komputera to numer 64, dotyczący nieznanego zakłócenia oraz tylnego prawego czujnika. Czujnik wymieniłem na Bosha - błąd zniknął. Lecz ABS nadal zachowuje się tak samo. Parametry pokazują, że czasem sygnał z tego koła jest różny od pozostałych. Co ciekawe, po wymianie tylnego czujnika, był błąd lewego przedniego, a potem prawego przedniego. Też zostały wymienione na Bosha i obecnie jest tylko ten bład 64. Problem mam już od ponad roku, bo czujniki padały jeden za drugim i to je obwiniałem, a teraz wracam do punktu wyjścia, bo znowu ten prawy tylny. Wtyczkę sprawdziłem i przeczyściłem. Czyżby ten Boshowski się wysypał, albo był taki od nowości? Na samym początku założyłem Kamokę, jako tymczasowe rozwiązanie budżetowe, ale nie działała, więc wymieniłem na Bosha. Tyle, że Kamokę można na starcie winić, że szajs.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że musiałem rozwiercić czujnik, żeby go wyciągnąć, ale ścieżka magnetyczna jest tak ułożona, że raczej nie powinno jej wiertło zahaczyć, z tego co pamiętam. Nawet gdyby uszkodzeniu uległ jeden biegun ze ścieżki, to chyba cały czas powinna być zafałszowana prędkośc pokazana, a nie spadać od czasu do czasu? Tym bardziej, że na innym nagraniu podczas jazdy ze stałą prędkością, wartości są takie same przez cały pomiar ok. 1 minuty.

Dodam, że podczas jazdy od razu po uruchomieniu silnika, ingeruje system ASC raz przyśpieszając pojazd, a raz go zwalniając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.