Skocz do zawartości

Słabe światlo z soczewki, zarowka h7


marianpowisle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Bmw F11 2011 r. wersja żarówka H7 z Soczewka. Nie tak dawno kupiłem żarówki firmy Osram dedykowane do Offroadu. Problem polega na tym że ostatnio byłem na przeglądzie i diagnosta zwrócił uwagę że te światła ledwo świecą fakt noca jazda to tragedia,zasugerował mi że mogą być brudne odbłyśnik. Żarówka jest naprawdę mocna świeci jasnym białym światłem, A w soczewce ledwo ja widać... czy powodem może byc brudna soczewka czy odbłysnik ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Bmw F11 2011 r. wersja żarówka H7 z Soczewka. Nie tak dawno kupiłem żarówki firmy Osram dedykowane do Offroadu. Problem polega na tym że ostatnio byłem na przeglądzie i diagnosta zwrócił uwagę że te światła ledwo świecą fakt noca jazda to tragedia,zasugerował mi że mogą być brudne odbłyśnik. Żarówka jest naprawdę mocna świeci jasnym białym światłem, A w soczewce ledwo ja widać... czy powodem może byc brudna soczewka czy odbłysnik ?

 

Nie mam pojęcia jak w 8 letnim aucie może być brudny odbłyśnik... "kocham" tych diagnosto-mechaników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breras, a masz pomysł czemu tak slabo świecą?

Wypalone odblysnik soczewki, tutaj jest przyczyna słabego światła mijania. Albo regeneracja, albo nowa soczewka / odblysnik i problem z głowy..

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breras, a masz pomysł czemu tak slabo świecą?

 

a czy przypadkiem w tych żarówkach ofrołdowych nie ma innej charakterystyki niż w żarówkach dopuszczonych do użytkowania ?


Pytam bo ludzie nie mają pojęcia, iż żarówki mogą mieć inne charakterystyki a co za tym idzie świecą zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy, żarówka "offroadowa"? Ma inne parametry? Inną moc?

Jak słabo świeci to prawdopodobnie masz już wypalony odbłyśnik od którego światło się odbija i jest kierowane na soczewkę. Ewentualnie ten odbłyśnik masz bardzo mocno zakurzony i dlatego nie odbija on tyle światła ile powinien. Soczewka też może być swoją drogą przykurzona. Odbłyśnik należałoby na nowo napylić próżniowo lub bardzo delikatnie oczyścić. Tak czy inaczej należałoby zajrzeć do wnętrza lampy, żeby wizualnie ocenić wspomniane elementy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy, żarówka "offroadowa"? Ma inne parametry? Inną moc?

Jak słabo świeci to prawdopodobnie masz już wypalony odbłyśnik od którego światło się odbija i jest kierowane na soczewkę. Ewentualnie ten odbłyśnik masz bardzo mocno zakurzony i dlatego nie odbija on tyle światła ile powinien. Soczewka też może być swoją drogą przykurzona. Odbłyśnik należałoby na nowo napylić próżniowo lub bardzo delikatnie oczyścić. Tak czy inaczej należałoby zajrzeć do wnętrza lampy, żeby wizualnie ocenić wspomniane elementy.

Pzdr.



Tak właśnie, żarówka ofrołdowa ma inną charakterystykę niż zwykła żarówka.

I zaglądać do lampy w 8 letnim aucie.... bo ma być zakurzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz - czyściłem już mocno zasyfione lampy w 4-5 letnich autach bo ktoś niedokładnie zamknął zaślepkę przy wymianie żarówki/palnika.

Więc nie dziw się takim stanem rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.