Skocz do zawartości

Poszarpywanie BMW 525d


mariuszd4

Rekomendowane odpowiedzi

byłem u znajomego mechanika od BMW, ista+ pokazywał lipne korekty na 4 cylindrze, nawet +2, po dodaniu gazu słupek z korekta robił się czerwony.

Miałem ze sobą ten wtrysk z 2 cylindra, który sprawdzałem w warszawie http://wtryskiwaczy.warszawa.pl/ i który według nich jest bardzo dobry.

Wymontowaliśmy wtrysk z 4 cylindra, włożyliśmy ten sprawdzony, który miałem w bagażniku (wcześniej był na 2 cylindrze) i....... nadal to samo, telepie budą i poszarpuje podczas jazdy. Po wymianie znajomy niestety nie mógł znaleźć zakładki z korektami, żeby podejrzeć parametry po wymianie.... Wcześniej wchodzi w korekty przez błąd na cylindrze, bo odpiął kostkę.


Przepływki nie podmienialiśmy, bo ta bmka która u niego stoi ma inną przepływkę, chyba siemensa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to coś słabo znał program żeby odnaleźć korekty choć sam nie jestem znawca ale wygląda to tak:

"Activities--->Function Structure-->drive-->diesel fuel electronics--->smooth-running control lub poprostu wpisać w text smooth runnig control.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to coś słabo znał program żeby odnaleźć korekty choć sam nie jestem znawca ale wygląda to tak:

"Activities--->Function Structure-->drive-->diesel fuel electronics--->smooth-running control lub poprostu wpisać w text smooth runnig control.

Jarcio a Ty jaką masz przepływkę w swoim aucie? Ja ma boscha 0281006092

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek jestem :handshake:

Jutro popołudniem sprawdzę i tak jak Łukasz pisze też podejrzewam egr-a. Jak przyjedziesz zobaczymy.


EDIT:

Wg. Realoem jest taki sam

https://www.realoem.com/bmw/pl/partxref?id=MX11-EUR-12-2010-F11-BMW-520d&mg=&q=13628506408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wolałem dzisiaj olej 2t w ilości 1l na 100l on i nie szarpie silnik chodzi ciszej

Wydaje Ci się.


Tzn wiem że to działa i sam stosuje, ale...


To pomaga/wycisza jedynie wtryski, silnik może nieco łagodniej przez to pracować.


Ale to nie jest tak że od pierwszego łyka paliwa.


Tak czy siak, jeśli rzeczywiście pomogło to wtryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj ok 300km nie szarpal lepiej odpala ciszej pracuje poprawa praktycznie po przejechaniu moze 10km .Mozna dolać miksolu i będzie lepiej koszt 8zl na zbiornik mozna też wymienić pompę wtryski i listwe za ok 20tys w serwisie i też będzie ok wybór należy do was. A i nie uszkodzisz dpf ja tu zaczną wypisywać że to olej i pozapycha itp. W Masterze leje za każdym razem już od 60tyskm i jest ok dpf działa jak nalezy a spalil ok 50 litrow oleju 2t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrobiłem dzisiaj ok 300km nie szarpal lepiej odpala ciszej pracuje poprawa praktycznie po przejechaniu moze 10km .Mozna dolać miksolu i będzie lepiej koszt 8zl na zbiornik mozna też wymienić pompę wtryski i listwe za ok 20tys w serwisie i też będzie ok wybór należy do was. A i nie uszkodzisz dpf ja tu zaczną wypisywać że to olej i pozapycha itp. W Masterze leje za każdym razem już od 60tyskm i jest ok dpf działa jak nalezy a spalil ok 50 litrow oleju 2t

Olej 2t owszem jest ok do paliwa ale nie mixol.

Lm 1052

Elf moto2offroad

Czerwony z Orlenu


Ale nie mixol

Za dużo popiołów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.